GALAVEČER vicemajstrovskej sezóny

Prvý júnový podvečer patril oficiálnemu ukončeniu sezóny 2022/2023, ktoré sa odohralo na tradičnom mieste, v priestoroch Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Rovnako ako po minulé roky, aj tohtoročný Galavečer prebiehal v príjemnej a priateľskej nálade. Spomínali sme na začiatky UMB Hockey Team, hodnotili uplynulú sezónu a úspechy, ktoré univerzitný hokejový tím UMB Hockey Team dosiahol. Poďakovali sme tým, bez ktorých by to nešlo a pomohli tým, pre ktorých hráme.

V úvode slávnostného ukončenia vicemajstrovskej sezóny zaznela hymna UMB Hockey Team v podaní pána Jozefa Maka, ktorú nám neskôr aj s autorkou textu hymny, pani Zuzanou Černákovou, detailnejšie predstavili. Ďakovným a inšpiratívnym príhovorom slávnostný večer oficiálne otvoril rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD. Zazneli v ňom slová uznania a vďaky všetkým, ktorí sa na vzniku, fungovaní a napredovaní univerzitného hokejového klubu podieľajú.

Prvé kroky, doterajšie úspechy, fungovanie v klube, zhodnotenie sezóny a zábavné chvíle prítomným  priblížila trojica pánov - Milan Kyseľ, Lukáš Opáth a Marek Janík. Prekvapením  pre všetkých zúčastnených bolo predstavenie nového loga univerzitného tímu z dielne Šimona Ďuriančika, ktoré bude na dresoch  hokejistov už od nasledujúcej sezóny.

Hráči, Miloš Studený a Róbert Mendel, si už pravdepodobne nebudú mať možnosť zahrať v dresoch s novým logom, ale hrali v dresoch, kedy tím, aj vďaka nim, dosiahol vynikajúce výsledky. V tento večer sa tak oprávnene stali  súčasťou Siene Slávy UMB Hockey Team.

Oficiálne ukončenie sezóny je jedinečná udalosť, v rámci ktorej je priestor poďakovať sa tým, bez podpory ktorých by sa len veľmi ťažko dosahovali tak krásne medailové umiestnenia už takmer 10 rokov. Úprimné poďakovanie patrilo a navždy bude patriť Univerzite Mateja Bela, mestu Banská Bystrica, hráčom a ich rodinám, realizačnému tímu, partnerom a všetkým, ktorí myšlienku prepojenosti vzdelania a športu podporujú. „Veríme, že poďakovanie v podobe striebornej medaile a trofeje budú menovaným pripomínať, aká je ich pomoc potrebná a vzácna,“ povedal Lukáš Opáth.

Galavečer však ponúkol aj priestor zdôrazniť a vyzdvihnúť myšlienku dobročinnosti a podpory. Tentokrát pomoc neprijať, ale odovzdať ju v podobe darčekového šeku pre Svetielko nádeje vo výške 1.911 €, ktorý prevzal pán Pavel Bician. Uvedená suma vznikla kombináciou 14 výhier počas sezóny 2022/2023 (5€/1 výhra), 116 strelených gólov (1€/1 gól) a finančných prostriedkov z dražby špeciálnych dresov, ktorými sme otvorili tohtoročné play-off. Prekvapením bolo ako pre zúčastnených, tak aj pre samotného príjemcu, odovzdávanie druhého darčekového šeku v hodnote 500 € pre Bielikov inštitút psychologickej pomoci, ktorý bol odovzdaný do rúk pánovi Petrovi Bielikovi. Súčasťou slávnostného večera bolo aj podpísanie memoranda o spolupráci medzi UMB Hockey Team a 1. Súkromným Banskobystrickým gymnáziom.

Posledné chvíle slávnostného večera, ktorým sprevádzal moderátor Marek Polomský a skupina Gatsby Sounds Orchestra patrili predstaveniu krátkeho dokumentárneho filmu z produkcie Pavla Svitilu. Dokunet zachytáva fungovanie UMB Hockey Team od jeho vzniku, cez súčasnosť až po vízie do budúcna. Uvidíte v ňou tiež úspech v podobe zisku 1. miesta v základnej časti a zisku strieborných medailí v play-off Európskej univerzitnej hokejovej ligy. Tento dokument, Galavečer a myšlienky, ktoré v rámci neho odzneli nám  pripomenuli, že treba len Neprestať.

1.6. 2023