Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

1. kolo - študenti UMB

Výmena ŠD - oznam

Žiadosti o lôžko pre akademický rok 2022/23

žiadosť o lôžko
    si zaevidujú
    študenti:

1. - 3. rok. I. st.

denní študenti,

SK aj zahraniční

prideľovanie lôžok

ubytovacou komisiou SÚZ UMB

1. rok II. st.
    1. - 2. rok III. st.

Za účelom prerozdelenia ubytovacej lôžkovej kapacity sú porovnávané sociálne pomery a vážne dôvody v rodine žiadateľa o lôžko s pomermi ostatných žiadateľov. Účelom je možnosť pridelenia lôžka študentovi na príslušný akademický rok ako nepriamej formy sociálnej podpory a zároveň ako nenárokovej služby v zmysle zákona o VŠ. Vysoká škola poskytuje ubytovacie služby študentom len v rámci svojich možností podľa kritérií, ktoré si sama vopred určí (zákon o VŠ 131/2002 Z. z., § 94, § 98)

Žiadosti sa podávajú len v elektronickej podobe, cez Akademický informačný systém AiS2.

Návod na podanie žiadosti o lôžko

Kritéria pri rozdeľovaní:

• sociálne pomery v rodine (neúplnosť rodiny - sirota, polosirota, rozvod, nezamestnanosť, dávky hmot. núdze) doložiť:
      –  úmrtný lisť, potvrdenie sociálnej poisťovne, rozsudok o rozvode (postačuje prvá strana), zverenie do výchovy, rozhodnutie o vyživovacej povinnosti,
      –  potvrdenie o nezamestnanosti, potvrdenie o dávkach v hmotnej núdzi (UPSVaR, nie staršie ako 20 dní)
    • zdravotné dôvody - študent
      – držiteľ preukazu ZŤP (rozhodnutie o miere funkčnej poruchy - ÚPSVaR, fotokópia preukazu ZŤP)
      - potvrdenie odborný lekár (nie staršie ako 20 dní)
    • vzdialenosť (program automaticky pridá km)

Zaevidovanie žiadosti o lôžko v AiS-e:

Študent si v programe AiS2 pozrie stav žiadosti:

• Termín: 25. 04. 2022
    • overená = ÁNO
    • akceptovaná = ÁNO - lôžko bolo študentovi pridelené
    • akceptovaná = NIE - lôžko nebolo študentovi pridelené

Študent si v programe "UBYTOVANIE" vyberie izbu:

• Termín: 16. - 20. 05. 2022

Rezervácia izby - manuál

Dôležité upozornenia:

• Študentom, ktorí porušovali domový poriadok a interné predpisy ŠD v prebiehajúcom akademickom roku, nebude žiadosť o lôžko na AR 22/23 akceptovaná.
    • Po zaevidovaní žiadosti, už nie je možné dodatočné prikladanie príloh.
    • Vážne dôvody, ktoré žiadateľ uvedie v žiadosti, musia byť vierohodne doložené aktuálnym úradným (odborným) dokladom potvrdzujúcim tento stav.
    • Čestné prehlásenie nie je akceptované ako doklad z dôvodu, že by došlo k porušeniu rovnosti medzi posudzovanými účastníkmi.