Najmladší atléti boli na svojom prvom veľkom šampionáte

Najmladší atléti boli na svojom prvom veľkom šampionáte

nasapovazska.sme.sk; 13/02/2017; Jozef Šprocha ; Zaradenie: Považská Bystrica / Šport

https://nasapovazska.sme.sk/c/20457622/najmladsi-atleti-boli-na-svojom-prvom-velkom-sampionate.html

V športovej hale ŠG v Banskej Bystrici sa uskutočnili halové Majstrovstvá SsAZ pre rok 2017 v kategóriách mladšieho žiactva a prípraviek,

Darilo sa pretekárom z regiónu. Olympia Pov. Bystrica získala päť zlatých, tri strieborné a štyri bronzové medaily. Spartak Dubnica priviezol dve zlaté a dve bronzové medaily a BK Lysá jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu.

MLADŠÍ ŽIACI:

60 m: 1. Hletko, Spartak Dubnica - 8,74, 2. Rúrik, Olympia Pov. Bystrica - 8,78, 3. Knapec, Slávia ŽU Žilina - 8,94.

600 m: 1. Páleník, Mostáreň MŠK Brezno - 2:04,73, 2. Čorej, ŠKP Žilina - 2:07,00, 3. Šimo, BŠ B. Bystrica - 2:07,01.

1500 m: 1. A. Janíček, BK Lysá pod Makytou - 5:09,66, 2. T. Janíček, BK klub Lysá pod Makytou - 5:09,92, 3. Adam, AK zdravie v pohybe Lučatín - 5:23,80.

Diaľka: 1. Hletko, Spartak Dubnica – 458, 2. Luka, Univerz B. Bystrica – 408, 3. Dováľ, MAC REDOX Lučenec – 400.

Výška: 1. Čapliar, Olympia Pov. Bystrica – 137, 2. Šimík, Olympia Pov. Bystrica – 134, 3. Horváth, MAC REDOX Lučenec – 134.

Guľa: 1. Turčan, Victoria Turany – 9,35, 2. Horváth, MAC REDOX Lučenec – 8,82, 3. Panza, MAC REDOX Lučenec -7,28.

60 m prek.: 1. Boško, Olympia Pov. Bystrica - 12,67, 2. Danihlík, Univerz B. Bystrica - 13,53.

Chôdza 1000 m: 1. Horný, Dukla B. Bystrica - 5:13,5, 2. Krestianko, Dukla B. Bystrica - 5:27,2, 3. Pastorek, Dukla B. Bystrica - 5:54,0.

MLADŠIE ŽIAČKY

60 m: 1. Krotáková, CVČ L. Mikuláš - 8,69, 2. Smolková, Orava D. Kubín - 8,70, 3. Urbanovská, ZTS Martin - 8,85.

600 m: 1. Urbanovská, ZTS Martin -1:58, 2. Beliančinová, Mestský šport Žiar nad Hronom -2:04, 3. Hríbiková, Univerz B. Bystrica – 2:05.

1500 m: 1. Krajčíková, Mestský šport Žiar nad Hronom - 6:00,69, 2. Rohárová, AK zdravie v pohybe Lučatín - 6:13,13, 3. Ivona Pavlisová, BK Lysá pod Makytou - 6:13,23.

Diaľka: 1. Smolková, Orava D. Kubín – 460, 2. Krotáková, CVČ L. Mikuláš – 447, 3. Gazíková, MAC REDOX Lučenec – 433.

Výška: 1. Fapšová, Olympia Pov. Bystrica – 140, 2. Gáziková, MAC REDOX Lučenec – 137, 3. Kováčová, UMB B. Bystrica – 128.

Guľa: 1. Balážová, Olympia Pov. Bystrica – 7,98, 2. Zacharová, Mostáreň MŠK Brezno – 7,48, 3. Javorová, Victoria Turany – 7,29.

60 m prek.: 1. Hynková, CVČ L. Mikuláš - 10,95, 2. Baričákova, Olympia Pov. Bystrica - 12,18, 3. Fapšová, Olympia Pov. Bystrica - 12,24.

Chôdza 1000 m: 1. Brnáková, Mestský šport Žiar nad Hronom - 5:33,9, 2. Avenová, Partizánske - 5:43,9, 3. Garzáková, Miestny ŠK Bor. Mikuláš - 5:51,0.

PRÍPRAVKY CHLAPCI

60 m: 1. Balent, Univerz B. Bystrica - 9,09, 2. Chovanec, AC L. Mikuláš - 9,20, 3. Majtán, Olympia Pov. Bystrica - 9,76.

600 m: 1. Zorvan, B. Štiavnica Fun run - 2:07,89, 2. Balent, Univerz B. Bystrica - 2:11,03, 3. Majtán, Olympia Pov. Bystrica - 2:12,44.

1000 m: 1. Šlúch, B. Štiavnica Fun run - 3:47,18, 2. Pavlenda, B. Štiavnica Fun run - 3:48,91, 3. Hornák, Spartak Dubnica - 3:55,73.

Diaľka: 1. Balent, Univerz B. Bystrica – 407, 2. Novák, ŠKP Žilina – 370, 3. Chovanec, AC L. Mikuláš – 363.

Výška: 1. Ondrášik, Olympia Pov. Bystrica – 121, 2. Danyi, MAC REDOX Lučenec – 110, 3. Wagner, Olympia Pov. Bystrica – 105.

Chôdza 1000 m: 1. Resenbaum, Dukla B. Bystrica - 5:16,55, 2. Libiak, Dukla B. Bystrica - 5:27,70, 3. Slovák, Dukla B. Bystrica - 5:30,70.

PRÍPRAVKY DIEVČATÁ

60 m: 1. Mikuštiaková, Univerz B. Bystrica - 9,35, 2. Duhačková, ŠKP Žilina - 9,59, 3. Baranková, Spartak Dubnica - 9,74.

600 m: 1. Bieliková, Mestský šport Žiar nad Hronom - 2:06,79, 2. Mikuštiaková, Univerz B. Bystrica - 2:07,86, 3. Michaličková, ŠKP Žilina - 2:09,75.

1000 m: 1. Ňanová, AK zdravie v pohybe Lučatín - 3:58,95, 2. Líškayová, Mestský šport Žiar nad Hronom - 4:08,80.

Diaľka: 1. Bieliková, Mestský šport Žiar nad Hronom – 425, 2. Bódiková, MAC REDOX Lučenec – 381, 3. Krajčiová, Univerz B. Bystrica – 375.

Výška: 1. Bódiková, MAC REDOX Lučenec – 126, 2. Marčišinová, Mestský šport Žiar nad Hronom – 126, 3. Červenková, MAC REDOX Lučenec – 117.

Chôdza 1000 m: 1. Zámečníková, Dukla B. Bystrica - 5:35,8, 2. Jančová, AK Bacúch - 5:41,1, 3. Števulová, Dukla B. Bystrica - 5:43,6. JOZEF TICHÝ

-END-

Univerzita

Verejnosť a médiá

UMB v médiách

Rok 2017

Február 2017