Olympiáda láka aj Veroniku Semaníkovú

Prešovské noviny; 04/2017; 01/02/2017; s.: 22; jac ; Zaradenie: ŠPORT

Karatistka Veronika Semaníková zo Sabinova sa vrátila medzi najlepších a má olympijský sen.

PREŠOV/SABINOV. V desiatke najúspešnejších športovcov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016 bola aj karatistka Karate klub Katsudo Sabinov Veronika Semaníková.

Vysokoškoláčka na UMB v Banskej Bystrici sa medzi top športovcov nášho kraja vrátila po siedmich rokoch. Na majstrovstvách Európy goju-ryu v kumite žien do 68 kg získala bronzovú medailu, na svetovom šampionáte v Linzi jej patrila deviata priečka.

Stala sa slovenskou šampiónkou aj akademickou majsterkou Slovenska. Striebro pomohla vybojovať tímu na Európskych univerzitných hrách. Medailové umiestnenia dosiahla aj na podujatiach v Českej republike, Poľsku a Chorvátsku. Veronika je piatačkou na Fakulte prírodných vied UMB v Banskej Bystrici, študuje vedecký smer biológia – ekológia. Z úspechov, ktoré získala v minulom roku, si najviac cení deviate miesto na majstrovstvách sveta. Pre Veroniku sú veľkou motiváciou olympijské hry v roku 2020 v Tokiu, veľmi rada by na tento najväčší sviatok športu išla. Spomenieme, že už skôr bola druhá na Svetovom pohári a siedma na európskom šampionáte.

Svojmu športu sa venuje dvanásť rokov. "Pritiahla ma k nemu moja staršia sestra Viktória, domov vždy priniesla medaily, mne sa tento šport veľmi zapáčil," zdôraznila Veronika.

"K športu ma viedol aj otec, chodila som na súťaže."

Tiež nám povedala, že na karate ju priťahuje cieľavedomosť i to, že človek chce byť stále lepší, stále sa zlepšovať. Sú to aj úspechy, priateľstvá.

"Na veľký úspech ešte len čakám, ten určite príde," podčiarkla. "Mal by to byť zisk čo najcennejších medailí z majstrovstiev sveta a Európy. A mojím najväčším cieľom je získať miestenku na olympijské hry. To by bolo super a najlepší úspech.

Potrebujem zlepšiť kopy, techniku nôh, technika rúk je mojou silnejšou stránkou. Dôležité je, že sme dobrá partia, lebo človek sám toho veľa nedosiahne, máme dobré zázemie i atmosféru."

Veroniky sme sa tiež spýtali, čo pre ňu znamená ocenenie, ktoré si prevzala ako laureátka ankety o najúspešnejších športovcov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2016.

"Je to motivácia aj taká spätná väzba. Beriem to i ako poďakovanie za to, čo človek robí, čo tomu obetuje."

Napriek štúdiu a karate má čas aj na hobby – je to príroda, poľovníctvo, lyžovanie, bicyklovanie, plávanie.

(jac)

----

foto: Medzi najlepšími Do krajskej desiatky sa V. Semaníková vrátila po rokoch. FOTO: FRK
    -END-