Záhreb/Bratislava, Chorvátsko/Slovensko

 

JOJ, 19:30; Noviny TV JOJ; 04/01/2017; Katarína Kováčiková; Marika Dulajová; Zaradenie: z domovaJán Mečiar, moderátor: "Ako iste viete, v slalome žien v Záhrebe sa včera zrodil historický výsledok pre Slovensko."

Adriana Kmotríková, moderátorka: "Víťazstvo Veroniky Velez - Zuzulovej a strieborná priečka Petry Vlhovej vyvolali na sociálnych sieťach oslavné šialenstvo."

Ján Mečiar: " Mimochodom, viete, že naše reprezentantky si svoj úspech deň pred pretekmi samé predpovedali?"

(začiatok videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Neuvedený: "Sa pýtali, kedy dáte dolu Shiffrin."

Petra Vlhová, lyžiarka: "Hej?"

Neuvedený: "Áno."

Veronika Velez – Zuzulová: "Tu ju môžeme zhodiť zo schodov, z balkóna."

(koniec videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Marika Dulajová, redaktorka: "Aj tieto slová zazneli v úvode vôbec prvého živého vysielania na sociálnej sieti v podaní Petry Vlhovej. Spolu s Veronikou Velez – Zuzulovou pred utorňajším slalomom Svetového pohára zrejme netušili, že neboli ďaleko od pravdy. Shiffrinová napokon preteky nedokončila. Pre tých, ktorí to nesledovali nie pre slovenský atentát, ale pre chybu na svahu. No a ako sa ukázalo, slovenské reprezentantky pri svojej debate s fanúšikmi pred pretekmi mali správne tušenie aj v ďalšej veci."

(začiatok videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Neuvedená: "Súperky musia byť paf z toho, aká ste skvelá dvojka."

Veronika Velez – Zuzulová, lyžiarka: "Myslím si, že sú paf, keď ich porážame."

(koniec videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Veronika Velez – Zuzulová, víťazka slalomu SP v Záhrebe (telefonát): "Určite nám pomáha aj to, že máme dobrý vzťah spolu, pretože to nás robí silnými a myslím si, že preto nám to aj tak ide. Veľmi sa tomu teším, len škoda, že to tak nebolo už pred 10 rokmi."

Marika Dulajová: "Prvé víťazstvo Zuzulovej v aktuálnej sezóne a celkovo piate v kariére a ešte aj šanca na rekord. Ak sa jej ho podarí zopakovať o necelých 40 dní neskôr, stane sa najstaršou víťazkou v Svetovom pohári. Do športového dôchodku má však stále ´ďaleko."

doc. PaedDr. Martin Pupiš, Katedra tel. výchovy a športu UMB B. Bystrica: "Tak Veronikin vek by som ja nevnímal ako taký výrazný limit, pretože 32 rokov je naozaj vek, kedy žena ešte má ten rýchlostno-silový potenciál. Nejaký deficit, ktorý by sa mohol objavovať, vie výrazne už nahradiť tým, že má 15-ročné skúsenosti a tie chýbajúce fyzické sily dokáže výrazne vykompenzovať naozaj výrazne dobrou technikou, v ktorej je jedna z najlepších vo svete."

Marika Dulajová: "Na svahu to ale jednoduché nemala ani ona, ani jej mladšia kolegyňa. Slovenské reprezentantky však okrem súperiek museli bojovať samé so sebou. Vlhová, ako sama priznala, bojovala s nespokojnosťou po nie celkom vydarenej prvej jazde. Zuzulová s chorobou, keď v noci takmer nespala a trápil ju nielen kašeľ."

Veronika Velez – Zuzulová (telefonát): "Medzi kolami som si trošku pospala na stole a manžel mi po preteku povedal, že je na mňa hrdý."

MUDr. Ján Grauzel, športový lekár: "U vrcholového športovca otázka zdravia a zaťaženia je vždy postavená trošku na hranu, lebo je tlačený do tých pretekov, do toho výkonu a samozrejme môže to ovplyvniť ten stav či už v pozitívnom, ale aj niekoľkokrát v negatívnom zmysle, to je niekedy veľmi ťažko predpovedať ako sa to odrazí následne."

Veronika Velez – Zuzulová (telefonát): "Nie je to ani chrípka, ale že nejakú baktériu mám a do soboty si poležím a v nedeľu pôjdem na štart."

Marika Dulajová: "Na rade je totiž slalom v Maribore. Veronika aj Petra v internetovom rozhovore naznačili, že sebavedomie im nechýba."

(začiatok videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Neuvedená: "Ide vám to."

Petra Vlhová, lyžiarka: "My vieme, že nám to ide. Nevieme čo máme s tým robiť."

(koniec videa, zdroj: Facebook.com/Petra-Vlhova, 2. 1. 2017)

Marika Dulajová: "Odpoveď je jasná – čo najčastejšie zopakovať čo najlepšie výkony. Katarína Kováčiková a Marika Dulajová, televízia JOJ."

-END-