UMB hokejový tím opäť v play off prestížnej hokejovej ligy

Informácia pre médiá, 16.3. 2016

UMB hokejový tím aj tento rok v PLAYOFF prestížnej ligy

Hokejový tím Univerzity Mateja Bela hrajúci Európsku univerzitnú hokejovú ligu (EUHL) víťazstvom nad Diplomats Pressburg dohral minulý týždeň svoj posledný zápas základnej časti, v rámci ktorej sa umiestnil na 3. mieste.

V tabuľke nastal obdobný scenár ako z minulého roka. Na prvom mieste je tím z UK Praha, nasleduje Paneuropa KINGS a o jeden bod za nimi UMB. V týchto dňoch sa dohrávajú posledné 2 zápasy základnej časti. Technika Praha vycestovala na trip, pričom prvý deň sa stretne s tímom DUKES Graz a na druhý deň pocestuje do Bratislavy na zápas proti Paneuropa KINGS. Práve tieto zápasy môžu byť kľúčové pre určenie súpera pre UMB. V prípade, že Technika Praha oba zápasy vyhrá, budú to oni, ktorí sa postavia proti UMB v štvťfinále playoff. V prípade čo len jednej remízy sa Technika Praha nezapojí do bojov o Sekeras trophy a zostane vo svojom prvom roku pôsobenia v EUHL pred bránami playoff. V taktom prípade bude čeliť UMB súperovi z posledného zápasu základnej časti a to Diplomats Pressburg.

Minulý ročník sa nepodarilo UMB získať najvyššie ocenenie – Sekerash trophy, keď vo finále prehrali s Karlovou univerzitou v Prahe. Tím však už druhým rokom svojho pôsobenia v EUHL potvrdil, že patrí medzi lídrov súťaže a chce opäť bojovať o prestížnu trofej a titul majstra EUHL.

UMB odohrá svoj prvý domáci zápas štvrťfinále už tento pondelok 21.3. o 18:30 na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. Opäť je v pláne veľkolepé odpálenie vyraďovacej časti svetelnou show a kapelou BROKEN RAIN. Príspevok na vstupné je na každý zápas playoff 2€ na osobu. Deti do 15 rokov zdarma.

Pre viac informácii o tíme a zápasoch, sledujte Facebook stránku, prípadne web www.umbhockey.sk.

Do PLAYOFF EUHL postupuje 6 najlepších tímov po základnej časti. Prvé dva tímy postupujú priamo do semifinále. Tretí až šiesty tím hrajú nakríž (3. s 6., 4. s 5.) štvrťfinále. Všetky časti playoff sa hrajú na 2 víťazné zápasy. Prvý zápas sa hrá na ľade horšie postaveného tímu z dvojičky v tabuľke základnej časti. Druhý a prípadne tretí zápas sa hrajú na ľade lepšie postaveného tímu a hrajú sa 2 dni po sebe.