Organizácia výučby na UTV v akademickom roku 2021/2022

Krízový štáb UMB pre prijímanie opatrení v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, ktorého úlohou je sledovať vývoj epidemiologickej situácie a prijímať potrebné opatrenia, rešpektujúc odporúčania prijaté na základe platných zákonov, uznesení vlády SR, vyhlášok ako aj opatrení a rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky spoločne s Kolégiom rektora UMB dňa 25. 8. 2021 rozhodli, že výučba v akademickom roku 2021/2022 na UMB začne prebiehať prezenčne. Týmto spôsobom začnú všetky fakulty s výnimkou Právnickej fakulty UMB, z dôvodu rekonštrukčných prác výučbových priestorov fakulty.

V zmysle aktuálne platných vyhlášok ÚVZ SR alebo iných príslušných štátnych orgánov, Usmernenia hlavného hygienika Slovenskej republiky k realizácii prezenčnej a dištančnej výučby študentov vysokých škôl počas trvania pandémie COVID-19, a v zmysle COVID automatu (verzia 4.1 zo dňa 10. 8. 2021), s cieľom udržať v rámci UMB bezpečné prostredie po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19, systematicky monitorovať vývoj epidémie a prijímať protiepidemické opatrenia, sa bude UMB riadiť Covid Automatom, berúc do úvahy základné opatrenia prislúchajúce stupňom rizika.

UMB sa bude riadiť protokolom ,,OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)" Covid Automatu.

Pod ,,OTP" sa myslia výlučne osoby, ktoré sú plne očkované, testované (platnosť trvania testu 7 dní), alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní.

Povinnosti študentov/zamestnancov:

• Dodržiavať protiepidemické opatrenia.
    • Pri vstupe do objektov UMB je každý povinný vydezinfikovať si ruky a prekryť nos a ústa čistým, suchým rúškom.
    • Do priestorov a objektov UMB nevstupuje osoba s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať príznakom COVID-19, ako sú horúčka nad 37°C, kašeľ, sťažené dýchanie, bolesť svalov, bolesť hlavy, únava, malátnosť, strata čuchu a chuti.
    • Ak sa u študenta alebo zamestnanca objavia príznaky nákazy COVID-19 v priebehu účasti na vzdelávacích aktivitách alebo počas pracovného dňa, bezodkladne opustí priestory UMB s použitím rúška aj vo vonkajších priestoroch a kontaktuje svojho ošetrujúceho lekára.
    • Študenti a zamestnanci ihneď emailom, prípadne telefonicky informujú príslušnú fakultu alebo súčasť UMB prostredníctvom zodpovednej osoby.
    • Študenti obmedzujú vzájomné stretávanie so študentmi iných ročníkov, fakúlt a iných škôl.
    • Študenti a zamestnanci si po použití toalety umyjú ruky dezinfekčným mydlom a usušia jednorazovými papierovými utierkami. Nepoužívajú sa textilné uteráky a vzduchové sušiče rúk.

V prípade prejavov akútneho respiračného ochorenia, klinických príznakov COVID-19, v prípade nariadenej domácej izolácie, nariadeného PCR testovania alebo v prípade potvrdeného ochorenia COVID-19 nevstupovať do priestorov UMB.
    V prípade vzniku tejto skutočnosti je nevyhnutné, aby študent UTV oznámil túto skutočnosť kontaktnej osobe na príslušnej fakulte / súčasti.

Univerzita tretieho veku pri UMB:

• pracovisko Banská Bystrica: Ing. Dagmar Kubišová, tel.: 0915 855 133, e-mail: utv.bb@umb.sk
    • pracovisko Poprad: Ing. Katarína Zimermanová, PhD., tel.: 052/426 23 27, e-mail: utv.pp@umb.sk
    • pracovisko Martin: Ing. Mária Kleňová, PhD., tel.: 0915 855 136, e-mail: utv.mt@umb.sk