Vždy aktívne

UMB tím vrátil Krynici požičané, na vlastnom ľade im strelil poltucet

FOTO+VIDEO: UMB tím vrátil Krynici požičané, na vlastnom ľade im strelil poltucet

bbonline.sk; 14/02/2017; Barbora Plešavská ; Zaradenie: ŠPORT

UMB tím si vo svojom prvom domácom zápase v druhej polovici sezóny zmeral sily so súpermi z Krynice. Opraty zápasu prevzal hneď od prvých minút stretnutia domáci tím. V prvých dvoch tretinách strelili do súperovej bránky päť gólov. V tretej tretine k nemu pripísali ešte jeden, na ktorý už odpovedali aj Poliaci.

UMB Banská Bystrica vs. Academy 1928 KTH Krynica 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Brnčal, 11. Mendel (Brnčal), 14. Indrych (Brnčal, Kandra), 26.Kasanický (Mendel, Brnčal), 31. Tenkel (Kandra), 46. Brnčal (Kováčik, Rajčan) – 49. Yuzlenko (Smirnov, Alimov)

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Tenkel, Janečko, Šeliga, Málus, Kamzík, Brnčal, Kandra, Primus, Majling, Žáčik, Ferletjak, Inrych, Nociar, Studený, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Zostava Academy 1928 KTH Krynica: Sizov – Muratov, Egorov, Polinin, Smirnov, Sokolovskiy, Latiuk, Bashirov, Chikida, Yuzlenko, Galushkia, Alferov, Lomaev, Dudkiewicz, Pomortsev, Krokosz, Alimov

Prvú tretinu začal aktívnejšie domáci tím UMB. Už v 2. minúte otvoril skóre zápasu Brnčal svojou strelou spred bránkoviska. V 9. minúte sa na trestnú lavicu posadil Koch a mužstvo z Krynice tak dostalo možnosť vyrovnať. Presilovú hru však KTH nevyužilo. Následne sa UMB tím rozhodol opäť atakovať bránku súperov. Už skórujúci Brnčal predviedol krásnu prihrávku, ktorú dorazil Mendel strelou do pravého rohu bránky. Skóre naklonené Bystričanom 2:0 však znova vzrástlo v 14. minúte počas oslabenia, keď sa Poliaci dopustili chyby v defenzíve. Cloniaci hráč KTH zabránil svojmu brankárovi vo výhľade. Situáciu využil Mendel a puk zavesil do ľavého vinkľa, čím zaručil svojmu tímu trojgólový náskok.

Domáci tím aj počas druhej tretiny pokračoval vo svojom tempe. Bystričania poriadne potrápili gólmana KTH. V 26. minúte sa pred bránkou súperov odohral poriadny súboj. Ukončil ho Kasanický dorážkou po Mendelovej asistencii. Následne sa poľskému tímu podarilo presunúť hru do svojho útočného pásma, no snaha streliť gól vyšla na zmar. Po týchto neúspešných akciách sa na ľadovej ploche strhla šarvátka jeden na jedného, čo znamenalo že na ľade sa bude hrať štyri na štyri. Po uplynutí trestu sa nabudený Tenkel hnal priamo za pukom. Po Kandrovej prihrávke nenechal nič na náhodu a vypálil na bránku súperov. Puk sa vzápätí ocitol za chrbtom brankára, čo znamenalo zmenu v skóre v prospech UMB tímu 5:0.

Prvé minúty tretej tretiny patrili opäť domácim. Prečíslenie traja na dvoch do ktorého sa UMB tím dostal v 46. minúte, zakončil Brnčal svojim druhým gólom zápasu. Následne mu však naň odpovedal Yuzlenko a znížil stav stretnutia na 6:1. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a víťazstvo si tak užil domáci tím UMB.