Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Nový poľský veľvyslanec sa predstavil na UMB

Veľvyslanec Poľskej republiky na Slovensku pán Maciej Ruczaj, ktorý do funkcie nastúpil v októbri 2023, v rámci svojej pracovnej návštevy v Banskej Bystrici navštívil aj Univerzitu Mateja Bela, aby jej predstaviteľov ubezpečil o trvajúcom záujme podporovať slovensko-poľské aktivity v akademickej oblasti s cieľom obohacovať vzájomnú širokú spoluprácu o ďalšie možnosti a príležitosti. UMB na stretnutí reprezentovali doc. RNDr. Jarmila Kmeťová, PhD., MBA, prorektorka pre vzdelávanie, akreditáciu a vnútorný systém kvality a doc. Mgr. Ing. Miroslava Knapková, PhD., prorektorka pre stratégiu, internacionalizáciu a medzinárodnú spoluprácu, ktoré ocenili nadštandardné vzťahy s poľskými partnermi. Pán veľvyslanec ďalej pokračoval v programe rokovaním so zástupcami Filozofickej fakulty na jej pôde.