Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

SO ZLATÝM SLOVÁKOM

Podujatie SO ZLATÝM SLOVÁKOM v rámci projektu Univerzita mestu – mesto univerzite 7. februára 2017 v historickej radnici Banskej Bystrice bolo stretnutím s Matejom Tóthom, ktorého meno na celej Zemi preslávilo malé Slovensko triumfom na Olympijských hrách v Riu de Janeiro. Spolubesedujúcimi boli Matej Spišiak, tréner olympijského víťaza, Martin Pupiš, šéftréner Slovenského atletického zväzu, a Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu.

Hostia v kreslách dali nazrieť do svojej ľudsko-človečenskej, hodnotovej, duchovnej a intelektuálnej podstaty a s prítomnými sa podelili o svoje pocity a zážitky. Spomínania na štúdiá, profesijné zaujatie a zážitky z úspechov spoločnej športovej disciplíny – chôdze prítomných strhli na vďačný potlesk. Traja z hostí sú aj absolventmi našej univerzity a doc. Martin Pupiš je pedagógom na Katedre telesnej výchovy a športu FF UMB. Svojich bývalých zverencov prišiel svojou prítomnosťou podporiť aj ich bývalý tréner Juraj Benčík, takisto absolvent našej univerzity.

Študenti Katedry hudobnej kultúry PF UMB obohatili popoludnie hodnotnými umeleckými vystúpeniami, ktoré naštudovala doktorandka Anna Burdová so sólovými hosťami Martou Gondovou (violončelo) a Martinom Uherekom (saxofón). Vlastnú báseň Maťovi, venovanú Matejovi Tóthovi, predniesol Peter Papšo.

Predstavenie hostí podujatiaPredstavenie hostí podujatiaMatej Tóth v dialóguMatej Tóth v dialóguZaujaté publikumZaujaté publikumUmelecké vystúpenie Katedry hudobnej kultúry PF UMBUmelecké vystúpenie Katedry hudobnej kultúry PF UMBZaslúžený potlesk obecenstvaZaslúžený potlesk obecenstvaVĎAKA MAŤO SI NAŠE ZLATOVĎAKA MAŤO SI NAŠE ZLATOZľava: Peter Korčok, Martin Pupiš, Juraj Benčík, Matej Spišiak a Matej TóthZľava: Peter Korčok, Martin Pupiš, Juraj Benčík, Matej Spišiak a Matej Tóth