https://www.umb.sk/cms/handler.php
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah

Program Tréneri v škole bude od septembra pôsobiť na vyše 100 školách

Program Tréneri v škole bude od septembra pôsobiť na vyše 100 školách

[26.08.2021; TASR; domáci servis; TASR]

16:03 - Bratislava 26. augusta (TASR) – Program Tréneri v škole bude od septembra pôsobiť na približne 110 školách a dotkne sa okolo 13.750 žiakov na celom Slovensku. Uviedol to splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera.

V nasledujúcich dňoch, od 28. do 31. augusta, sa začne tretie školenie trénerov a učiteľov tohto programu. Školenie sa uskutoční na pôde Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, ktorá sa po Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici zaraďuje k partnerom tohto programu.

Z Úradu vlády SR uviedli, že k 60 vyškoleným a kvalifikovaným trénerom z rôznych regiónov pribudnú po školení ďalší, ktorí budú pôsobiť na školách na hodinách telesnej a pohybovej výchovy. Program Tréneri v škole je určený pre prvý stupeň základných škôl a deti sa budú môcť zoznámiť hravou formou s rôznymi druhmi športov.

Každá škola v programe dostáva aj materiálne zabezpečenie. Program skvalitňuje hodiny telesnej výchovy a vytvára lepší vzťah k pohybovým aktivitám u detí. Podporený je Úradom vlády SR.

siv lem

 

https://www.teraz.sk/slovensko/k-kucera-program-treneri-v-skole-bu/572599-clanok.html

https://www.dnes24.sk/rychle-spravy/k-kucera-program-treneri-v-skole-bude-od-septembra-posobit-na-vyse-100-skolach-240107