https://www.umb.sk/cms/handler.php
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Informácie pre - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah

Zo školy na zimák – Edícia – UNIVERZITNÝ DEŇ PRACOVNÝCH PRÍLEŽITOSTÍ

RTVS - TELEREGINA : http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11812/120976#901 15 min. 15 sec.

https://www.bystricoviny.sk/titulka/foto-uspesny-rocnik-zo-skoly-na-zimak-univerzitny-den-pracovnych-prilezitosti/

http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/zo-skoly-na-zimak/33336-clanok.html

http://bystrica.dnes24.sk/akcia-aku-bystricky-zimak-este-nezazil-na-hokeji-mozete-najst-aj-vysnivanu-pracu-264484

http://www.bystricoviny.sk/sport/zo-skoly-zimak-univerzitny-den-pracovnych-prilezitosti/

http://www.hlavnespravy.sk/mladi-isli-zo-skoly-na-zimak-najst-si-pracu-fandit-hokejistom/930188

http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/mladi-isli-zo-skoly-na-zimak-najst/33207-clanok.html

http://www.teraz.sk/ekonomika/b-bystrica-mladi-isli-zo-skoly-na-z/248707-clanok.html

http://www.dobrenoviny.sk/c/95619/na-banskobystrickom-stadione-bol-veltrh-kariery

http://www.24hod.sk/na-banskobystrickom-stadione-bol-veltrh-kariery-cl499605.html

https://nasabystrica.sme.sk/c/20479822/pod-urpinom-sa-dnes-uskutocni-veltrh-pracovnych-prilezitosti.html

https://nasabystrica.sme.sk/c/20482355/pracovne-prilezitosti-hladali-netradicne-na-zimnom-stadione-pri-hokeji.html

http://bystrica.dnes24.sk/nevsedna-akcia-na-bystrickom-zimaku-desiatky-firiem-a-vitazny-zapas-hokejistov-umb-265180

http://bbonline.sk/v-pondelok-sa-priestory-zimneho-stadiona-zmenili-na-veltrh-kariery/

 

 

Šport; 59/2017; 11/03/2017; s.: 15; JÁN FELIX ; Zaradenie: ZO SVETA, Z DOMOVA

Podujatie pod názvom Zo školy na zimák Univerzitný deň pracovných príležitostí sa uskutoční v pondelok od 13.00 h na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. Zorganizovala ho Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a univerzitný hokejový tím pod záštitou rektora v spolupráci s mestom Banská Bystrica. Jedinečnosť a atraktívnosť podujatia garantuje majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a UK Praha.

 

 

Banskobystrický zimný štadión sa dnes zmenil na veľtrh ponuky práce a študijných možností

Rádio Lumen, 17:30; Infolumen; 13/03/2017; Lucia Pálešová; Zaradenie: z domova

Ján Siman, moderátor: "Banskobystrický zimný štadión sa dnes zmenil na veľtrh ponuky práce a študijných možností. Konal sa tam Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktorý pripravila Univerzita Mateja Bela, jej univerzitný hokejový tím a mesto Banská Bystrica. Zvláštne nebolo len podujatie, ale aj jeho názov – Zo školy na zimák. Čo znamená vysvetlí Lucia Pálešová, ktorá sa na podujatí bola pozrieť."

Lucia Pálešová, redaktorka: "Záujemcovia tu mali možnosť odovzdať svoj životopis priamo do rúk zástupcov reprezentujúcich rôzne spoločnosti. Podľa rektora Univerzity Mateja Bela Vladimíra Hiadlovského cieľom tohto veľtrhu bolo v európskom meste športu prepojiť kvalitný hokej s výberom potenciálnych zamestnávateľov prezentujúcich kvalitné pracovné príležitosti."

Vladimír Hiadlovský, rektor Univerzity Mateja Bela: "Myšlienka vznikla preto, aby sme prilákali čo najviac ľudí z našej cieľovej skupiny, ktorou sú nielen naši študenti, ale aj potenciálni študenti."

Lucia Pálešová: " Na zimnom štadióne sa návštevníkom predstavili podniky z regiónu i mimo neho, aj viaceré nadnárodné spoločnosti. Študenti a verejnosť mali možnosť dozvedieť sa o voľných pracovných miestach, o možnostiach zamestnať sa, či absolvovať brigádu. Študentka Barbora, ktorú zaujala ponuka spoločnosti SHP Harmanec, prišla až zo Zvolena a neoľutovala."

Barbora, študentka: "Ponúkli mi stáž v rámci ich rôznych oddelení, takže to ma tak zaujalo, že by som nebola len v tom jednom, ale by som si vyskúšala viacej."

Lucia Pálešová: " Podľa slov Michaely Kuzmovej zo spoločnosti SHP Harmanec je takéto podujatie jedinečnou možnosťou ako sa priblížiť študentom a ako jeden z najväčších regionálnych zamestnávateľov byť na trhu práce viditeľným."

Michaela Kuzmová zo spoločnosti SHP Harmanec: "Študenti, absolventi takýchto škôl sú pre nás veľmi zaujímaví, sú tu zaujímavé odbory, ktoré študujú, ktoré sa môžu uplatniť u nás."

Lucia Pálešová: " Podujatie Zo školy na zimák malo aj benefičný charakter. Výťažok z dražby dresov hráčov univerzitného tímu bude venovaný združeniu Svetielko nádeje."

Budúci absolventi prácu naháňali spolu s pukom
[Banskobystrické noviny; 11/2017; 21/03/2017; s.: 2; KVETA FAJČÍKOVÁ ; Zaradenie: MY Náš región]

VEĽTRH PRACOVNÝCH PRÍLEŽITOSTÍ NA ŠTADIÓNE

Univerzitný deň pracovných príležitostí zorganizovala Univerzita Mateja Bela v spolupráci s mestom Banská Bystrica a univerzitným hokejovým tímom netradične - priamo na zimnom štadióne.

BANSKÁ BYSTRICA. Zo školy na zimák - takto netradične nazvali v Banskej Bystrici Univerzitný deň pracovných príležitostí, ktorý ponúkal možnosť naštartovať kariéru v meste.

Veľtrh pracovných príležitostí sa totiž konal priamo na zimnom štadióne, pričom jedinečnosť podujatia spestril majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a UK Praha.

Podujatie bolo určené nielen pre študentov univerzity, ale aj širokú verejnosť.

Príležitostí bolo veľa

Študent politológie Matej Lintner bol príjemne prekvapený nielen kvalitou podujatia, no predovšetkým širokou ponukou potenciálnych zamestnávateľov.

"Zaujímal som sa o pracovné pozície v Banskej Bystrici a sondoval som možnosti zamestnania, keďže som už v piatom ročníku štúdia," dodal s tým, že v jednotlivých prezentačných stánkoch sa stretol s vysokou profesionalitou.

Alena Grešková, ktorá zastupovala na veľtrhu jednu zo životných poisťovní bola tiež príjemne prekvapená veľkým záujmom nielen zo strany študentov univerzity, ale aj ostatných Banskobystričanov: "Mladí ľudia potrebujú mať vízie, kde sa môžu uplatniť a my sme im ich prišli predstaviť. S viacerými sme si vymenili kontakty, poskytli nám životopisy," dodala.

V priestoroch štadióna sa predstavili podniky z regiónu, ale tiež viaceré nadnárodné spoločnosti.

Ako upresnila vedúca referátu komunikácie na univerzite Dana Straková, na veľtrhu kariéry si mohlo približne 500 návštevníkov nájsť prácu, stáž, brigádu či získať obraz o pracovných pozíciách .

Svoj stánok v priestoroch štadióna mal aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Ponúkal tak možnosť podpory zo strany úradu študentom, absolventom a uchádzačom o zamestnanie.

Mesto Banská Bystrica podporilo samotné podujatie aj aktívnou účasťou medzi vystavovateľmi. V stánku sa zastavili nielen študenti, ale aj verejnosť.

Kariérne centrum

Univerzita Mateja Bela prispieva k podpore uplatnenia sa svojich študentov a absolventov počas celého roka prostredníctvom Kariérneho centra, ktoré okrem iných činností organizuje aj Univerzitný deň kariéry na Ekonomickej fakulte UMB.

Rektor Univerzity Mateja Bela Vladimír Hiadlovský konštatoval, že cieľom veľtrhu bolo prepojiť kvalitný hokej s výberom potenciálnych zamestnávateľov:

"Spoločnostiam sa otvorila cesta k talentovaným a kvalifikovaným uchádzačom, ktorí si hľadajú prácu.

Stretnutie záujemcov o prácu a zamestnávateľov prinieslo obom stranám možnosť prezentovať sa v netradičných priestoroch v uvoľnenej atmosfére."

Pre Svetielko nádeje

Podujatie malo pritom aj benefičný charakter.

Výťažok z dražby dresov hráčov univerzitného tímu venujú združeniu Svetielko nádeje. "Vysoko oceňujeme, že univerzita takto prepojila kariérnu a športovú udalosť," tlmočila Vanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje. Výťažok pôjde na činnosť detského mobilného hospicu, prevádzku bytu pre rodiny ťažko chorých detí, či rekondičné pobyty pre vyliečené deti.

KVETA FAJČÍKOVÁ

---

"Na veľtrhu si mohlo približne 500 návštevníkov nájsť prácu, stáž, či brigádu."

DANA STRAKOVÁ