Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Hokejisti UMB sa vrátili na víťaznú vlnu, doma porazili Techniku Praha

bbonline.sk; 28/02/2017; Barbora Plešavská ; Zaradenie: ŠPORT

Na predposlednom domácom zápase v základnej časti sa UMB tím stretol s Technikmi z Prahy. Na trojdňovom tripe v Českej republike sa UMB tímu podarilo zdolať Technikov 1:3. Aj na domácom ľade si Bystričanom obhájili víťazstvo.

UMB Banská Bystrica vs. Technika Praha 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Góly: 8. Indrych (Kamzík, Nociar), 16. Majling (Indrych, Kamzík), 18. Kamzík (Nociar, Indrych), 48. Primus (Rajčan, Ferletjak), 57. Koch – 9.Pálka (Ujfaluši, Fiala), 53. Fiala (Babický, Pálka)

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Majling, janečko, Bednarčík, Ferletjak, Šeliga, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Michalčík, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Zostava Technika Praha: Cvrček, Matuna – Nejdl, Vostracký, Žáček, Babický, Pálka, Hupka, Kuruc, Fiala, Hlaváč, Kratochvíl, Potocký, Ujfaluši, Pala

Prvú tretinu hrali mužstvá vyrovnaný zápas. Snahu o gól však v ôsmej minúte zapečatil Indrych. Po niekoľkých neúspešných strelách na brankára Technikov sa mu podarilo doraziť Kamzíkovu prihrávku a otvoriť skóre zápasu v prospech svojho tímu. Vzápätí na to však súperi odpovedali. Naštartovaný Pálka pomstil gól úspešnou strelou s modrej čiary a povzbudil svoj tím remízou. V priebehu ďalších minút sa tímy pokúšali dostať do vedenia. V 16. minúte sa to podarilo Majlingovi, ktorý strelou z otočky vymietol pavučinu hosťujúcej bránky. O dve minúty nato nadviazal na gólovú strelu aj Kamzík a postaral sa o dvojgólový náskok.

Počas druhej tretiny sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no viaceré šance na obidvoch stranách zostali nevyužité.V 34. minúte mali hostia príležitosť znížiť stav, keď po faule domáceho hráča nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Brankár domácich Korytár zostal neprekonaný.V 36. minúte fauloval kapitán domáceho mužstva Michalčík hráča súperov lakťom, za čo dostal trest päť minút plus do konca zápasu. Technici tak získali možnosť znížiť náskok UMB tímu, čo sa im však do konca tretiny nepodarilo.

Tretia dvadsaťminútovka sa niesla v znamení UMB tímu. V 48. minúte sa v bránke súperov objavil puk po štvrtýkrát. Po Rajčanovej prihrávke sa Primus svojou strelou trafil ponad lapačku Cvrčka. Skóre zápasu bolo 4:1. V 53. minúte sa šťastie z UMB tímu presunulo na Technikov, ktorí znížili stav stretnutia na 4:2. Bystričania však nenechali nič na náhodu a v 57. minúte sa vrátili do trojgólového vedenia. Po Kochovej strele sa puk aj zásluhou pravej žŕdky dostal do bránky súperov z Prahy. Zápas skončil víťazstvom domáceho mužstva 5:2.

Najbližšie sa hokejisti UMB predstavia vo štvrtok 9. marca, keď zavítajú na ľad Diplomats Pressburg.