Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Preskočiť na obsah

16 dobrých správ roku 2016

Biblioterapia

Na Slovensku zase v zaujímavom projekte pomáhali pre zmenu mladí starším. Študentky Filozofickej a Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici spríjemňovali chvíle dlhodobo hospitalizovaným pacientom v nemocnici Zelený sen – tzv. biblioterapiou. V rámci projektu Čítanie ako terapia vybudovali v nemocnici knižnicu, rôznymi čítacími aktivitami dobrovoľníkov odpútavali pozornosť pacientov od choroby. Študentky tiež zorganizovali zbierku kníh, ktorá sa konala počas Univerzitnej noci literatúry – vyzbierali pritom vyše 500 kníh. Detské venovali Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, takže pomáhali aj detským pacientom.

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: umb@umb.sk. Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.