Judo klub Dukla doma vybojoval jedenásť medailí

Brezno; 08/2017; 28/02/2017; s.: 21; VH ; Zaradenie: ŠPORT

BOJOVÉ ŠPORTY – JUDO

Ocenení boli aj traja najlepší džudisti za minulý rok.

BANSKÁ BYSTRICA. Počas uplynulého víkendu sa na Štiavničkách uskutočnil 4. ročník medzinárodného mládežníckeho turnaja Judo Grand Prix Banská Bystrica 2017. Zúčastnilo sa ho celkovo rekordných 721 bojovníkov v rôznych vekových kategóriách, pričom nechýbali ani Bystričania prevažne z Judo klub Dukla. Vybojovali si pritom viaceré ocenenia.

Ešte počas slávnostného otvorenia ocenil primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko najlepších športovcov Judo klubu Dukla za rok 2016 a prezident Slovenského zväzu džuda Ján Krišanda vyhlásil najlepších džudistov, ktorí sa umiestnili na prvých troch priečkach v celoslovenskom rankingu. Malí džudisti z prípravky si pre divákov pripravili efektné ukážky tréningu.

Nedeľa pokračovala už vo voľnejšom tempe zápolením dorastencov. Z domácich reprezentačnú formu zlatom potvrdili Alex Barto (MU18/- 73kg) a Bruno Banský (MU18/- 60). Na strieborný stupeň víťazov sa postavili Benjamín Maťašeje (MU18/+90kg), ktorý sa s kategóriou dorastencov len zoznamuje a Veronika Saboová (MU18/-52kg). Bronzové umiestnenia doplnili Šarlota Riňáková (MU18/-63kg) a Alexander Bychkov (MU18/- 45kg). Celkovo skončil s počtom získaných medailí Judo klub Dukla spomedzi 92 súťažiacich klubov na skvelom štvrtom mieste.

Bohatý zástup zápasníkov tvorili mladíci z 12 európskych krajín – Čiech, Slovinska, Ukrajiny, Poľska, Bieloruska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Chorvátska, Maďarska, Rakúska a Ruska a, samozrejme, Slovenska. Počet účastníkov sa oproti predchádzajúcim ročníkom viac ako zdvojnásobil a turnaj tak patrí medzi najväčšie mládežnícke turnaje v džude organizované v Európe.

Banskobystrické noviny; 08/2017; 28/02/2017; s.: 22; VH ; Zaradenie: ŠPORT

Ešte počas slávnostného otvorenia ocenil primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko najlepších športovcov Judo klubu Dukla za rok 2016 a prezident Slovenského zväzu džuda Ján Krišanda vyhlásil najlepších džudistov, ktorí sa umiestnili na prvých troch priečkach v celoslovenskom rankingu. Malí džudisti z prípravky si pre divákov pripravili efektné ukážky tréningu. V sobotu 18. februára patrila hala žiackym kategóriám a praskala vo švíkoch až do neskorých večerných hodín. Na štyroch žinenkách potvrdili svoje kvality aj domáci Duklisti, kde bez akýchkoľvek zaváhaní zvíťazili Benjamín Maťašeje (MU15/+73kg) a Ema Fízelová (MU13/-63kg). Zbierku medailí pre klub doplnili striebrom Alex Maruška (MU15/-66kg) a bronzom Peter Kyzek (MU11/+50). Z domácich klubov si najvyššie pódiové umiestnenie vybojovali ešte Marko Madoš z ŠK UMB v kategórii MU13/-46kg a Nina Filkorová z ŠKP v kategórii FU11/+50kg. Úspešné ťaženie domáci klub zavŕšil súťažou družstiev, kde Judo klub Dukla opäť obsadil najvyšší stupeň víťazov. Striebro si odnieslo družstvo Ljublanského JK Bezigrad a bronz poputoval v rukách JK Lokomotiva do Rimavskej Soboty.