Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Human Forum

http://www.bystricoviny.sk/spravy/human-forum-2016-banskej-bystrici/

http://bbonline.sk/human-forum-uz-po-treti-raz-v-banskej-bystrici-hostom-aj-kiska/

http://bystrica.dnes24.sk/vzacna-navsteva-v-meste-pod-urpinom-do-bystrice-zavita-prezident-kiska-257622

http://nasabystrica.sme.sk/c/20404221/human-forum-2016-odpovie-ako-je-to-so-stavom-ludskych-prav-u-nas.html?utm_source=link&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

 

 

1. Pod Urpínom dnes oficiálne otvorili Human forum 2016

Rádio Lumen, 17:30; Infolumen; 07/12/2016; Monika Majerová; Zaradenie: z domovaLucia Pálešová, moderátorka: "Pod Urpínom dnes oficiálne otvorili medzinárodné diskusné fórum o demokracii a ľudských právach Human forum. Cieľom podujatia je nájsť odpovede na otázky súvisiace so stavom ľudských práv v našej spoločnosti. Fórum sa nevyhne ani obavám z nárastu extrémizmu a radikalizácie. Viac v príspevku redaktorky Moniky Majerovej."

Monika Majerová, redaktorka: "V Banskej Bystrici sa medzinárodné fórum koná už po tretíkrát. Aj tentoraz bude zamerané na témy, ktoré sú v dnešnej spoločnosti aktuálne a ktorým čelí nielen Slovensko, ale aj Európa. Jedna z organizátoriek podujatia Eva Ščepková."

Eva Ščepková, jedna z organizátoriek podujatia: "Práve takéto podujatia môžu pomôcť osvete a môžu bojovať proti extrémizmu a práve toto je tá cesta."

Monika Majerová: " Podujatie vzniklo aj vďaka spolupráci s platformou Nie v našom meste. Ide o zoskupenie ľudí a organizácií zameraných na podporu a rozvoj tolerancie a ľudských práv v Banskej Bystrici. Jej členka Csilla Droppová."

Csilla Droppová, členka platformy Nie v našom meste: "Skutočne nechceme aby sa nám opakovali 30. – 40. roky, ale tých podobností je strašne veľa na to, aby sme neboli v strehu."

Monika Majerová: " Pozvanie na podujatie prijala aj ombudsmanka Jana Dubovcová. Z titulu svojej funkcie sa denne stretáva s porušovaním ľudských práv."

Jana Dubovcová, ombudsmanka: "Zistenia, ktoré mám, sú naozaj závažného charakteru a je veľmi ťažké dosahovať nápravu pokiaľ ide o systémové zmeny. A preto vítam aj takéto diskusie."

Monika Majerová: " Záštitu nad podujatím prevzala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Gesciu prevzala Katedra medzinárodných vzťahov a diplomacie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Vedúci katedry Peter Terem."

Peter Terem, vedúci Katedry medzinárodných vzťahov a diplomacie UMB: "Nespokojnosť s politickými elitami je tiež nosným prvkom v podstate tej nespokojnosti a samozrejme je potrebné ukázať, že liberálna demokracia nie je to, čo si myslia, nie je to čo vidia, ale je to, čo naozaj by mala byť a v tomto smere musíme urobiť všetci ako v akademickom priestore, tak samozrejme v politických elitách."

Monika Majerová: " V rámci podujatia vystúpi s príhovorom vo štvrtok o 14:30 aj prezident Andrej Kiska."

-END-

 

 

 

 


Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici