Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Informácie pre - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Preskočiť na obsah

Školička ľudových tradícií

Deti bystrických rodáčok sa učia tradičným remeslám

Školička ľudových tradícií pre deti bystrických rodáčok po úspešnom prvom ročníku pokračuje svojím druhým dielom aj v roku 2016.

V dňoch 8.-12. augusta 2016 v Sále Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici privítame na dennom tábore tentoraz 10 malých krajaniek, ktoré so svojimi rodičmi - rodákmi z Banskej Bystrice a okolia - žijú v zahraničí. Letné prázdniny trávia u svojich starých rodičov, ale majú záujem aj o slovenské tradície.

Jednoduchou formou im odovzdáme základy pohybu, spevu, rytmiky ako podstatných častí ľudového tanca a spevu. Lektorkou bude PhDr. Zuzana Drugová, etnologička, dlhoročná vedúca detského súboru Matičiarik z Banskej Bystrice. Jednoduché formy textilných techník ich zasa naučí Magda Slivková, lektorka Dielne ľudových remesiel Stredoslovenského osvetového strediska. Celú školičku odborne a organizačne zabezpečuje Metodické centrum UMB pre Slovákov žijúcich v zahraničí v spolupráci so Stredoslovenským osvetovým strediskom.

Viac info poskytne: PhDr. Zuzana Drugová, zuzana.drugova@umb.sk