Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Manažment chránených území (15. - 16. 12. 2022)

Hlavným cieľom kurzu je priblížiť hodnotu a význam chránených území pre ochranu biodiverzity a regionálny rozvoj, ich spravovanie a rôzne aspekty, ako aj základné princípy a postupy manažmentu. Zároveň kurz praktickým prístupom rozvinie kompetencie a zručnosti absolventov kurzu v oblasti nástrojov integrovaného manažmentu chránených území.

Termín a čas konania kurzu:

• 15. december 2022 (online) 13:00 –18:45 h (7 vyučovacích hodín)
    • 16. december 2022 (prezenčne) 08:00 – 16:00 h (10 vyučovacích hodín)
    Manažment chránených území (15. - 16. 12. 2022)
    • Rozsah: 17 vyučovacích hodín
    • Počet účastníkov: minimálne 10
    • Metódy vzdelávania: seminár, prezentácia prípadových štúdií
    • Cieľová skupina: Kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí sú priamo či nepriamo zainteresovaní do manažmentu chránených území (najmä pracovníkom chránených území, ale aj predstaviteľom štátnej správy a samospráv, politikom a podnikateľom v cestovnom ruchu vrátane MVO).
    • Tématické okruhy:
      • Chránené územia ako nástroj ochrany biodiverzity
      • Navrhovanie chránených území
      • Hrozby pre chránené územia
      • Získavanie informácií, ich spracovanie a komunikácia
      • Manažmentové plány v chránených územiach
      • Financovanie a ekonomika
      • Manažment prírodných zdrojov a krízový manažment
      • Turizmus a rekreácia
      • Posúdenie efektívnosti manažmentu
      • Nástroje integrovaného manažmentu chránených území
    • Profil absolventa: Absolventi kurzu budú mať predstavu o tom, ako môžu integrovať socio-ekonomické a ekologické aspekty manažmentu chránených území. Na základe získaných teoretických a vedeckých základov budú schopní používať praktické prístupy v manažmente (napr. participatívny prístup, posúdenie efektívnosti manažmentu, riešenie problémov pri zakladaní a plánovaní chránených území). Budú vedieť prezentovať benefity chránených území pre ochranu prírody, ale aj miestne obyvateľstvo a podporovať interdisciplinárny dialóg a hľadanie konsenzu.
    • Miesto konania: Nová budova EF UMB, Cesta na amfiteáter 1, Banská Bystrica, v prípade veľkej skupiny podľa požiadaviek klientov
    • Lektor: Juraj Švajda
    • Doklad o ukončení: Osvedčenie
    • Cena: 99 €