Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Víťazstvo domáceho hokejového tímu a kariéra opäť spolu v meste pod Urpínom

Dňa 27. februára 2018  zimný štadión prilákal nielen fanúšikov univerzitnej hokejovej ligy, ale aj záujemcov o prácu z radov študentov UMB a verejnosti. Hokejový tím UMB Hockey Team zdolal svojho súpera HC Masaryk University 7:4 a tak si upevnili svoju pozíciu lídra.

Kvalitu veľtrhu a široké spektrum voľných pracovných pozícií garantovalo 24 vystavovateľov rôzneho zamerania. Potešil nás záujem spoločností pôsobiacich v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja a desať vystavovateľov dokonca poskytovalo pracovné pozície na trvalý pracovný pomer, živnosť či brigádu priamo v meste Banská Bystrica.

Hlavným partnerom podujatia bola spoločnosť Amazon, ktorá ponúkala pre vysokoškolákov široké spektrum stáží na Slovensku a v Česku. „Toto podujatie je výbornou príležitosťou, ako sa vzájomne môžu spoznať zamestnávatelia so študentmi. V Amazone hľadáme vždy tie najlepšie talenty a na slovenských univerzitách a vysokých školách vidíme veľký potenciál,“ uviedla Miroslava Remenárová, PR manažérka spoločnosti Amazon. Okrem zaujímavého balíčka odmeňovania a výhod spoločnosť Amazon poskytuje pre čerstvých absolventov vysokých škôl aj zaujímavé príležitosti pre kariérny rast. „Tým najlepším umožňujeme zapojiť sa do špeciálneho programu, v rámci ktorého pôsobia ako tzv. oblastní manažéri, pričom môžu riadiť aj niekoľko desiatok zamestnancov,“ dodáva Miroslava Remenárová. Spoločnosť nedávno predstavila aj program Academics@Amazon pre spoluprácu s vysokými školami, vrátane slovenských univerzít.

Partneri podujatia, mesto Banská Bystrica a úrad práce sociálnych vecí a rodiny ocenili prepojenie športového podujatia, vzdelávania a kariéry. Študenti získali predstavu, aké sú požiadavky na zamestnancov v jednotlivých spoločnostiach, čo očakáva trh práce od absolventov, v ktorých oblastiach majú ešte priestor sa zdokonaliť prípadne rozšíriť svoje vedomosti.

Spektrum ponúkaných pracovných pozícií bolo naozaj široké, najčastejšie to boli pozície ekonomického charakteru s pôsobením v oblasti obchodu, financií, nákupu, logistiky a daní, pozície personálnych konzultantov, hlavne tých so znalosťou jazykov. V ponuke boli pracovné pozície programátorov, konzultantov pre SAP v rôznych sférach, ale aj pozície technikov, projektantov, údržbárov a mnohé ďalšie.

Väčšina vystavovateľov už má v radoch svojich zamestnancov absolventov jednotlivých fakúlt Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Napriek mrazivému počasiu sa prišlo na zimný štadión „schladiť“ približne 430 záujemcov o ponúkané pracovné pozície.

Charitatívny podtón tohto podujatia prezentoval hokejový tím na svojich dresoch, kde hrdo nesie nápis „Hráme pre Svetielko nádeje“. Výťažok z dražby špeciálnej edície elegantných dresov univerzitného hokejového tímu bude venovaný občianskemu združeniu Svetielko nádeje, ktoré Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici podporuje už druhý rok.

 

 

Zóna vystavovateľovZóna vystavovateľovHlavný partner podujatiaHlavný partner podujatiaHráme pre Svetielko nádejeHráme pre Svetielko nádejeŠpeciálna edícia dresov do dražby pre Svetielko nádejeŠpeciálna edícia dresov do dražby pre Svetielko nádejeSlávnostné hodenie bulySlávnostné hodenie bulyIdeme za výhrouIdeme za výhrouRadosť nášho tímuRadosť nášho tímuÚsmev na kameruÚsmev na kameruSúboj na ľadeSúboj na ľadeFadíme hokejuFadíme hokejuFandíme nášmu tímuFandíme nášmu tímuPonuka práce v spoločnosti ContinentalPonuka práce v spoločnosti ContinentalČo ponúka Softip?Čo ponúka Softip?Sekcia vystavovateľovSekcia vystavovateľovZáujem o pracovné pozícieZáujem o pracovné pozícieMáte záujem o prácu u nás?Máte záujem o prácu u nás?Aj P&G  mal stánok na zimákuAj P&G mal stánok na zimákuVieme Vám sprostredkovať prácuVieme Vám sprostredkovať prácuU nás pracuje veľa absolventov UMBU nás pracuje veľa absolventov UMBOdovzdanie cien od partnerovOdovzdanie cien od partnerovEšte sme aj vyhrali v tomboleEšte sme aj vyhrali v tomboleŠťastný výhercaŠťastný výhercaAj ja som vyhralaAj ja som vyhralaVystavovateliaVystavovatelia

 

Video z podujatia:

https://www.facebook.com/bystricasity/videos/1539991482716757/

 

Reporáž RTVS - Ahoj Slovensko:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13082/150290#883

Napísali o podujatí:

https://www.bystricoviny.sk/spravy/zo-skoly-zimak-za-karierou-vitazstvo-domaceho-hokejoveho-timu/

https://www.bystricoviny.sk/sport/sportove-akcie-banskej-bystrici-prelome-februara-marca/

https://www.bystricoviny.sk/spravy/najdi-pracu-zimaku-2-rocnik-veltrhu-kariery-pracovnych-prilezitosti/

http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/najdi-si-pracu-na-zimaku-2-rocn/40306-clanok.html

https://bbonline.sk/fotovideo-hokejisti-umb-si-poradili-aj-s-masarykovou-univerzitou-a-upevnili-si-lidersku-poziciu/

https://bbonline.sk/najdi-si-pracu-na-zimaku-2-rocnik-veltrhu-kariery-a-pracovnych-prilezitosti/

http://bystrica.dnes24.sk/veltrh-aj-hokejove-meranie-sil-bystricania-si-mozu-najst-pracu-na-zimaku-291797

http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/vitazstvo-domaceho-hokejoveho-timu/40520-clanok.html