Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Univerzitnému hokeju a štúdiu fandilo na zimáku viac ako 900 stredoškolákov 

Túto stredu sa uskutočnilo športovo-kultúrne podujatie organizované pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD., v spolupráci s univerzitným hokejovým tímom UMB Hockey Team a Radou študentov mesta Banská Bystrica – Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy. 

Fakulty UMB, Kariérne centrum UMB a vzdelávacie organizácie formou kvízov, súťaží, testov a hádaniek upútali pozornosť stredoškolákov a informovali ich o možnostiach, ktoré im poskytuje naša univerzita. Pedagógovia a doktorandi z jednotlivých fakúlt tiež zdôraznili dôležitosť správnej voľby odboru, študijného programu či fakulty. Študenti tak získali informácie nielen o ponuke Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ale aj o tom, aké predpoklady by mali mať na úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia. Vzdelávacie organizácie informovali študentov o možnostiach štúdia v zahraničí, štúdia cudzích jazykov či ponuke brigád popri štúdiu.

Hlavná myšlienka projektu, spojiť najdôležitejšie atribúty – vzdelanie, šport a kariéru, tak bola naplnená. 

Úvodné buly hodili spoločne rektor doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD., viceprimátor mesta Banská Bystrica Ing. Martin Turčan a slovenský thaiboxer Vladimír Moravčík. 

Študenti na tribúnach ukázali, že fandiť vedia. Ich podporu ocenil UMB Hockey Team, ktorý zdolal na ľade silného súpera, poľský univerzitný tím KTH 1928 Krynica 7:5. Počas zápasu bol pre študentov pripravený bohatý program, streľba na bránu, súťaže, tombola a po zápase verejné korčuľovanie s hráčmi UMB Hockey Teamu.

Teší nás vysoká účasť študentov a ich záujem nielen o kvalitný hokej, ale aj štúdium. Viac informácií o konkrétnych študijných programoch, možnosť prezrieť si priestory fakúlt a nahliadnuť na vyučovaciu hodinu môžu uchádzači o štúdium počas Dňa otvorených dverí UMB na všetkých jej fakultách už 8. novembra 2017 od 9.30 do 14.00 hod. 

Príchod študentov na zimákPríchod študentov na zimákPoznáš tieto horniny a nerasty?Poznáš tieto horniny a nerasty?Čo ponúka PF UMB?Čo ponúka PF UMB?Potráp si mozog na PF UMB.Potráp si mozog na PF UMB.FPVaMV testovala vedomosti  z politiky a diania vo svete.FPVaMV testovala vedomosti z politiky a diania vo svete.Test sme zvládli, zapojíme sa do tomboly.Test sme zvládli, zapojíme sa do tomboly.Aj pán rektor navštívil stánky na zimákuAj pán rektor navštívil stánky na zimákuTakto sme začínali a 7:5 vyhrali!Takto sme začínali a 7:5 vyhrali!Sovenskú hymnu zaspievali študentky UMB z UFS Mladosť.Sovenskú hymnu zaspievali študentky UMB z UFS Mladosť.Slávnostné hodenie bulySlávnostné hodenie bulyMôže sa začať hrať.Môže sa začať hrať.Ideme na to!Ideme na to!Žrebujeme.Žrebujeme.Ceny sú rozdané!Ceny sú rozdané!