Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.

Hádam každý má v skrini kúsok oblečenia, ktorý už dlhú dobu nenosí. Až keď skriňa praská vo švíkoch, vtedy prichádza na rad upratovanie šatníka. Poznáte to: Čo ak sa mi to ešte zíde... čo ak schudnem... čo ak priberiem... a na veci, ktoré reálne nosíme, ostáva vyhradená jediná polička.

Ak sa však dokážeme rozlúčiť s niektorými kúskami oblečenia, získame hneď dve výhody. Budeme mať miesto pre veci, ktoré aktuálne nosíme, a tým dobrý pocit z pekne upratanej skrine, a za druhé – môžeme pomôcť iným.

A práve na takúto pomoc sa zamerali študentky a študenti z Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Centrom dobrovoľníctva. Zorganizovali zbierku zimného oblečenia a detských kníh pre ľudí v núdzi v zariadeniach miest Banská Bystrica a Zvolen. Takáto zbierka sa organizuje každoročne, a ak ste ju nestihli tento rok, môžete sa k nám pridať nabudúce. Veci sa zbierajú v priestoroch hlavného vchodu pri vrátnici Pedagogickej fakulty na Ružovej ulici v Banskej Bystrici. „Sme radi, že ľudia sa pridali k našej aktivite a spoločnými silami sme zozbierali 13 vriec zimného oblečenia. Zbierka je súčasťou jedného z projektov service learningu študentiek a študentov Pedagogickej fakulty UMB, ktorý vedie mladých ľudí k občianskej angažovanosti,“ povedala vedúca Katedry sociálnej práce doc. PhDr. Alžbeta Brozmanová Gregorová, PhD.

Účasť na zbierke oblečenia pre ľudí v núdzi je príležitosťou pre každého, kto chce prispieť svojou troškou k dobru, zvlášť v období pred vianočnými sviatkami.

 

Foto: Alexandra Matiszová a Eva Hupková

 

Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici