Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Školička ľudových tradícií pre deti rodáčok

Deti bystrických rodáčok sa učia tradičným remeslám

Školička ľudových tradícií pre deti bystrických rodáčok po úspešnom prvom ročníku pokračuje svojím druhým dielom aj v roku 2016.
V dňoch 8. – 12. augusta 2016 v Sále Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici privítame v dennom tábore tentoraz 10 malých krajaniek, ktoré so svojimi rodičmi – rodákmi z Banskej Bystrice a okolia – žijú v zahraničí. Letné prázdniny trávia u svojich starých rodičov a majú záujem aj o slovenské tradície.
Jednoduchou formou im odovzdáme základy pohybu, spevu, rytmiky ako podstatných častí ľudového tanca a spevu. Lektorkou bude PhDr. Zuzana Drugová, etnologička, dlhoročná vedúca detského súboru Matičiarik z Banskej Bystrice. Jednoduché formy textilných techník ich zasa naučí Magda Slivková, lektorka Dielne ľudových remesiel Stredoslovenského osvetového strediska. Celú školičku odborne a organizačne zabezpečuje Metodické centrum UMB pre Slovákov žijúcich v zahraničí v spolupráci so Stredoslovenským osvetovým strediskom.

Rozhovor v Rádiu Regina

http://reginastred.rtvs.sk/clanky/nase-tipy/114120/letna-skolicka-tradicnej-kultury

 

Školička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčokŠkolička ľudových tradícií pre deti rodáčok