Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

UMB sa prihlásila k členstvu v aliancii európskych univerzít EMERGE

Rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici podpísal 2. marca 2022 na pôde Írskeho veľvyslanectva pri EÚ memorandum o spolupráci v rámci aliancie európskych univerzít. Európsku univerzitu budeme vytvárať s týmito partnermi:

• University of Limerick (Írsko),
    • University Rennes 2 (Francúzsko),
    • University South Brittany (Francúzsko),
    • Europa-Universität Flensburg (Nemecko),
    • Inland University of Applied Sciences (Nórsko),
    • University of Burgos (Španielsko),
    • Neapolis University of Pafos (Cyprus).

Asociovanými partnermi aliancie EMERGE sú:

• University of Mostar (Bosna a Hercegovina),
    • "Dunarea de Jos" University of Galati (Rumunsko),
    • Demokritos University of Thrace (Grécko).

V najbližších dňoch očakávame potvrdenie ďalšieho privilegovaného asociovaného partnerstva.

Aliancia EMERGE sa bude uchádzať o financovanie v rámci tretej výzvy na podávanie projektov v schéme European Universities Initiative v programe Erasmus+ s termínom uzávierky v marci 2022.

EMERGE zlepšuje ponuku vzdelávania zapojených univerzít a tvorí ekosystém pre výskum a inovácie v regiónoch, ktoré sú lokalizované v periférnych častiach Európskej únie. Našim študentom a zamestnancom chceme priniesť vedomosti, odbornosť, kreativitu, perspektívu, energiu a schopnosť spolupracovať tak, aby si vďaka nim našli miesto vo svojom regióne, vo svojej krajine a v Európe, ktorá čelí spoločným výzvam.

Emerge | Putting the margins at the heart of Europe (euemerge.eu)