Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

„Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách” – interaktívna prednáška

Fenomén šírenia dezinformácií nie je novodobý problém. Dezinformácie tu boli vždy, len v poslednom období sa začali presúvať do digitálneho prostredia a s dezinformačnými médiami sa doslova roztrho vrece. Aj naše informačné centrum si uvedomuje aktuálnosť tejto témy, a preto v spolupráci s Inštitútom pre demokravciu pri Univerzite Mateja Bela zrealizovalo v priebehu roka 2023 sériu prednášok s názvom: „Dezinformácie a škodlivý obsah v masmédiách.” Cieľovou skupinou boli žiaci základných škôl a študenti stredných škôl. Cieľom bolo posilniť u študentov odolnosť voči dezinformáciám, manipulačným technikám a naučiť mladých ľudí overovať si správy a rozoznať dôveryhodné zdroje informácií.

Prednášky sa uskutočnili na:

• ZŠ, Sliač
    • Súkromnom banskobystrickom gymnáziu
    • Strednej priemyselnej škole J. Murgaša, BB
    • Strednej zdravotníckej škole, Zvolen
    • Strednej športovej škole, BB
    • Gymnáziu Ľ. Štúra, Turzovka
    • Gymnáziu A. Sládkoviča, BB
    • SOŠ hotelových služieb a obchodu, BB
    • SOŠ Pod Bánošom, BB

Interaktívne prednášky mali veľmi kladnú odozvu, a preto aj v nasledujúcom roku plánujeme pokračovať v ich realizácii.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať e-mailom: ed.umb.bb@umb.sk, telefonicky: 0907 739 215,  prípadne osobne (Tajovského 51).