https://www.umb.sk/cms/handler.php
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah

O nás

Europe Direct je projektom Európskej komisie, ktorého cieľom je priblížiť Európsku úniu čo najbližšie k ľuďom. V rámci EÚ je vytvorená sieť lokálnych Informačných centier Europe Direct v každej členskej krajine EÚ.

Sieť Europe Direct je jedným z hlavných nástrojov Európskej komisie na poskytovanie informácií obyvateľom na miestnej a regionálnej úrovni v úradnom jazyku, kde EDIC pôsobí a zároveň na poskytovanie spätnej väzby európskym inštitúciám. Informačné centrá Europe Direct poskytujú základné informácie o Európskej únii, poskytujú odpovede na konkrétne otázky občanov, resp. ich nasmerujú na konkrétne inštitúcie, ktoré im dajú relevantnú odpoveď, odborne im poradia na konkrétny dotaz. 

Centrum Europe Direct sa nevyjadruje ku konkrétnym politikám, alebo stanoviskám EÚ a jej úlohou nie je ani riešiť, či postupovať sťažnosti (môže vám však poradiť, na koho sa máte obrátiť).

Úlohou informačných centier Europe Direct je aktívne pristupovať ku komunikácii s občanmi, od organizovania podujatí, seminárov, cez vzájomné pôsobenie s miestnymi zainteresovanými stranami, mienkotvornými subjektami a médiami. Dôležitá je aktívna činnosť, príprava a realizácia akcií , nadväzovanie kontaktov a stimulovanie dialógov s občanmi. Dôraz je kladený na oslovenie mladej generácie, ktorá je perspektívou pre budovanie jednotnej Európskej únie.

Europe Direct UMB Banská Bystrica je novovzniknuté centrum v sieti novej generácie ED centier na Slovensku. Prioritnou úlohou centra bude pôsobiť ako predĺžená ruka Európskej komisie v regióne s cieľom priblížiť problematiku Európskej únie smerom k občianskej, ale aj odbornej spoločnosti a jej skupinám – mladým, rodinám, staršiemu obyvateľstvu a pod. Prostredníctvom širokospektrálne zameraných aktivít bude pôsobiť nie len v meste Banská Bystrica ale aj v širokom okolí, v regióne.

 

O nás
VšetkoO násAktuálne informáciePre študentovPre verejnosťZrealizovali smeKontaktyKalendár podujatí