Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Univerzita - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Zo školy na zimák 2019

Dňa 29. októbra 2019 sa zimný štadión v Banskej Bystrici zmenil na veľtrh pracovných príležitostí, ktorý pre verejnosť zorganizovala Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a Úradom práce sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici. Viac ako 27 spoločností sa  predstavilo návštevníkom tretieho ročníka Zo školy na zimák, edícia Univerzitný deň pracovných príležitostí. Hlavnou myšlienkou tohto netradičného podujatia bolo spojiť tri základné atribúty regiónu a mesta Banská Bystrica – vzdelanie, šport a kariéru. Skladba vystavovateľov bola orientovaná regionálne, viac ako desať spoločností pôsobí priamo v Banskobystrickom samosprávnom kraji a  mnohé z nich sú lídrami v svojej profesii.

Ponuka pracovných miest bola naozaj pestrá. Niektoré firmy obsadzovali pozície na rozbeh kariéry prostredníctvom stáží alebo brigád, čo bolo zaujímavé hlavne pre vysokoškolských študentov a študentov stredných škôl, ktorí mali záujem o vstup na trh práce popri štúdiu.  Rôznorodosť spoločností a ich zameranie tak otvorilo dvere záujemcom o prácu rôznej náročnosti, jazykovej vybavenosti a mnohé z ponúk boli vhodné pre absolventov jednotlivých študijných odborov bez pracovných skúseností.

Kariérne centrum UMB, ako organizátor podujatia, sa prvýkrát predstavilo návštevníkom aj ako vystavovateľ. Záujemcom o prácu dali možnosť online testovania.

Primátor mesta a riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici vyzdvihli význam podujatia, ktoré prispieva k zamestnanosti nielen absolventov UMB, ale aj verejnosti.

Nováčikom podujatia bola spoločnosť Slovak Business Agency, ktorá zdôraznila originalitu podujatia, kde sa skĺbil kvalitný univerzitný hokej a kvalitný uchádzač o prácu.

Vystavovatelia, ktorí už dlhodobo participujú na podujatiach organizovaných univerzitou, boli spokojní s návštevnosťou v ich stánku a prejavili záujem o ďalšiu spoluprácu a účasť na plánovaných aktivitách na univerzitnej a fakultnej úrovni. Väčšina vystavovateľov ocenila neformálnosť podujatia, výber portfólia  firiem, otvorenosť a záujem návštevníkov dozvedieť sa viac nielen o samotnej ponuke pracovných pozícií, ale aj o činnosti a profile firmy.  

Športový zážitok  garantoval majstrovský zápas Európskej univerzitnej hokejovej ligy medzi UMB Hockey Team a UTB Zlín, ktorý skončil pre domáci tím úspešne, víťazstvom. Svojím kvalitným výkonom potvrdili tak hlavnú myšlienku podujatia –  schopnosť skombinovať šport, vzdelanie a kariéru.

 

Reportáž z podujatia

 

Zo školy na zimák 2019

Napísali o nás:

https://www.bystricoviny.sk/spravy/fotonavrat-na-bystricky-zimak-ktory-sa-zmenil-na-veltrh-prace/

https://bystrica.dnes24.sk/bystricania-mate-radi-hokej-a-zhanate-si-pracu-na-zimaku-budete-moct-najst-oboje-344707

https://mybystrica.sme.sk/c/22246338/zimny-stadion-sa-zmeni-na-veltrh-kariery-a-pracovnych-prilezitosti.html

https://www.dobrenoviny.sk/c/174394/vysokoskolaci-z-umb-v-banskej-bystrici-si-mozu-najst-pracu-ci-brigadu-aj-na-zimaku-

https://hlavne.sk/regiony/vysokoskolaci-z-umb-si-mozu-najst-pracu-ci-brigadu-aj-na-zimaku/

https://www.istp.sk/clanok/14935/vysokoskolaci-z-umb-si-m-zu-najst-pracu-ci-brigadu-aj-na-zimaku
https://bystricasity.sk/

https://bystrica.dnes24.sk/bystricania-mate-radi-hokej-a-zhanate-si-pracu-na-zimaku-budete-moct-najst-oboje-344707

https://www.hlavnespravy.sk/zimny-stadion-banskej-bystrici-sa-zmeni-veltrh-kariery-pracovnych-prilezitosti/1934462

https://www.tasr.sk/tasr-clanok/TASR:20191025TBB00348

https://www.skolske.sk/clanok/50250/vysokoskolaci-z-umb-si-mozu-najst-pracu-ci-brigadu-aj-na-zimaku

https://bbonline.sk/foto-hokejisti-umb-hockey-team-pred-domacim-publikom-rozdrvili-zlin/

https://www.bystricoviny.sk/spravy/zo-skoly-na-zimak-univerzitny-den-pracovnych-prilezitosti/

https://www.bystricoviny.sk/bystricoviny-tv/popularizacia-vedy-a-techniky-na-umb-a-den-otvorenych-dveri/attachment/plagat-zo-skoly-na-zimak-6/

http://www.kamdomesta.sk/banska-bystrica/zo-skoly-na-zimak-univerzitny-den-pracovnych-prilezitosti

https://www.banskabystrica.sk/podujatia/zo-skoly-na-zimak-univerzitny-den-pracovnych-prilezitosti/

 

Stánok KC UMBStánok KC UMBPracovný briefingPracovný briefingOnline testovanieOnline testovaniePrint testovaniePrint testovanieVýsledky testovaniaVýsledky testovaniaTlačovkaTlačovkaVstupní informátori podujatiaVstupní informátori podujatiaInformačné miesto podujatiaInformačné miesto podujatiaVstup na podujatieVstup na podujatieMažoretkyMažoretkyHokejHokejÚvodné bulyÚvodné bulyAtmosféra na poduajtíAtmosféra na poduajtíVystavovateľská sekciaVystavovateľská sekciaContinentalContinentalSubwaySubwaySAIASAIAPublikumPublikumHokejHokejLion carLion carLPPLPPVýhra v súťažiVýhra v súťažiTím KC UMB so zástupcami LidlaTím KC UMB so zástupcami LidlaVýhraVýhra