Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy

V stredu sa uskutočnilo športovo-kultúrne podujatie organizované pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD., v spolupráci s univerzitným hokejovým tímom UMB Hockey Team a Radou študentov mesta Banská Bystrica – Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy. 

Fakulty UMB, Kariérne centrum UMB a vzdelávacie organizácie formou kvízov, súťaží, testov a hádaniek upútali pozornosť stredoškolákov a informovali ich o možnostiach, ktoré im poskytuje naša univerzita. Pedagógovia a doktorandi z jednotlivých fakúlt tiež zdôraznili dôležitosť správnej voľby odboru, študijného programu či fakulty. Študenti tak získali informácie nielen o ponuke Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ale aj o tom, aké predpoklady by mali mať na úspešné zvládnutie vysokoškolského štúdia. Vzdelávacie organizácie informovali študentov o možnostiach štúdia v zahraničí, štúdia cudzích jazykov či ponuke brigád popri štúdiu.

Hlavná myšlienka projektu, spojiť najdôležitejšie atribúty – vzdelanie, šport a kariéru, tak bola naplnená. 

Úvodné buly hodili spoločne rektor doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD., viceprimátor mesta Banská Bystrica Ing. Martin Turčan a slovenský thaiboxer Vladimír Moravčík. 

Študenti na tribúnach ukázali, že fandiť vedia. Ich podporu ocenil UMB Hockey Team, ktorý zdolal na ľade silného súpera, poľský univerzitný tím KTH 1928 Krynica 7:5. Počas zápasu bol pre študentov pripravený bohatý program, streľba na bránu, súťaže, tombola a po zápase verejné korčuľovanie s hráčmi UMB Hockey Teamu.

 

Zo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školyZo školy na zimák – edícia Gymnáziá a stredné školy