Systematická filozofia

Jazyk výučby: slovenský

Fakulta: Filozofická fakulta

Profil absolventa

Profil absolventa vyplýva zo zamerania ŠP na systematickú filozofiu, pričom predpokladá solídne a hlboké poznanie dejinno-filozofickej problematiky. Cieľom doktorandského štúdia je prehĺbenie poznatkov v oblasti, ktorá je predmetom doktorandovho výskumu a rozšírenie metodologických aj metodických znalostí spojených s riešenou problematikou. Absolvent dokáže vedomosti uplatniť pri vecnej analýze empirických a normatívnych problémov, ako aj pri interpretácii textov a materiálov z rozličných oblastí. Kriticky reflektuje aktuálny stav skúmanej problematiky a jej riešenia, ktoré dokáže kriticky zhodnotiť. Je schopný logicky konzistentne argumentovať v prospech navrhovaného riešenia a výsledky výskumu adekvátnou formou komunikovať odbornej aj širšej verejnosti. Okrem toho je absolvent schopný reflexie a kritickej orientácie v aktuálnych problémoch vývinu vedy, rozumie súvislostiam v rámci sústavy vied, pričom dokáže identifikovať hlavné vývinové trendy vedeckého poznania, a chápe aj problémy kultúry, civilizačného pohybu a spoločnosti. Je schopný vytvoriť rozsiahlejšie dielo, ktoré pôvodným výskumom prispieva k rozšíreniu hraníc poznania a zasluhuje si recenzovanú publikáciu na národnej či medzinárodnej úrovni. Je pripravený pracovať v tíme a samostatne koordinovať projekty pri riešení rozsiahlejších problémov. Je schopný samostatne stanoviť a špecifikovať výskumný problém a komplexne ho spracovať do podoby výskumného projektu. S nadobudnutými vedomosťami, kompetenciami a zručnosťami je absolvent schopný pokračovať v akademickej kariére vysokoškolského pedagóga na univerzitách a vysokých školách, pracovať ako tvorivý vedecký pracovník vo vedecko-výskumných inštitúciách, uplatniť sa na vyšších stupňoch riadenia v organizáciách štátnej a verejnej správy alebo v oblasti tretieho sektora ako vedúci alebo koordinátor projektového tímu.

Podmienky prijatia

Absolvovanie študijného programu 2. stupňa vysokoškolského vzdelávania v príslušnom alebo príbuznom študijnom odbore na Slovensku alebo v zahraničí. Znalosť cudzieho jazyka: angličtina, nemčina, francúzština (vyžaduje sa aktívna znalosť minimálne jedného z uvedených jazykov).

Termín prijímacieho konania:07.06.2021 - 11.06.2021
Dátum podávania E-prihlášky: