Slovenský jazyk

Jazyk výučby: slovenský

Fakulta: Filozofická fakulta

Profil absolventa

Absolvent študijného programu sa profiluje ako osobnosť schopná samostatne a tvorivo realizovať nové poznatky z lingvistických, literárnovedných a kultúrno-umeleckých oblastí, a to v symbióze slovenských osobitostí a medzinárodných súvislostí. Disponuje teoretickými poznatkami zo slovenskej jazykovedy a interdisciplinárnymi znalosťami, ktoré sa vyformovali v rámci svetových lingvistík. Na základe metodologických konceptov jazykovedných škôl je schopný vytvoriť vedecký text s originálnymi komplexnými myšlienkami. Dokáže plánovať a riešiť vedecké projekty, formulovať závery vedeckých projektov a informovať o predstavených skutočnostiach na národnej aj na medzinárodnej úrovni, je spôsobilý uplatniť sa v povolaniach, ktoré vyžadujú vysokú úroveň profesionálnej práce so slovenským jazykom. Po získaní teoretických vedomostí a nadobudnutí praktických schopností a zručností je absolvent spôsobilý riadiť výskumné úlohy a vedeckovýskumné projekty a dokáže vlastnú vedeckú prácu vidieť v širšom lingvisticko-kultúrnom a lingvisticko-spoločenskom kontexte.

Podmienky prijatia

Absolvovanie študijného programu 2. stupňa vysokoškolského vzdelávania v príslušnom alebo príbuznom študijnom odbore na Slovensku alebo v zahraničí. Znalosť cudzieho jazyka: aktívna znalosť minimálne jedného svetového jazyka

Termín prijímacieho konania:07.06.2021 - 11.06.2021
Dátum podávania E-prihlášky: