Právo

(denná, magisterské / inžinierske štúdium)

Odbor: Právo

Forma: denná

Stupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdium

Jazyk výučby: anglický, slovenský

Fakulta: Právnická fakulta

Profil absolventa

Uplatnenie absolventa Absolventi študijného odboru právo si počas štúdia osvoja vedecko-praktické vedomosti a poznatky, zvládnu základy teórie a metodológie, získajú predpoklady na osvojovanie ďalších vedných odvetví, súvisiacich s odborom práva; absolventi sa uplatnia vo všetkých právnických profesiách a správnych funkciách, v súdnictve, na prokuratúre, v podnikovej praxi, v štátnej správe; môžu aktívne pracovať v oblasti medzinárodných vzťahov a diplomacie, vo sférach medzinárodného práva a ekonómie. Absolventi sú schopní: ‒ aplikovať právne normy v základných oblastiach právnej praxe podľa princípu zákonnosti, ‒ používať právo pri riadení spoločenských procesov, ‒ osvojovať si špeciálne poznatky právnych disciplín podľa potrieb praxe, tvorivo reagovať na vývoj právnej úpravy, obsah nových noriem práva a realizovať ich v praxi, ‒ aplikovať právne normy prijaté v rámci Európskej únie.

Podmienky prijatia

Podmienky prijatia Základnou podmienkou prijatia na magisterské štúdium je úspešné absolvovanie bakalárskeho štúdia (1. stupeň) v študijnom odbore právo. Overenú kópiu diplomu o ukončení bakalárskeho štúdia je potrebné zaslať v termíne do 2. júla 2020, najneskôr však do termínu zápisu na štúdium. Ďalšie podmienky prijatia na štúdium v dennej aj v externej forme štúdia: ‒ podľa poradia hodnoty váženého študijného priemeru z bakalárskeho štúdia, ‒ absolvent bakalárskeho štúdia na inej právnickej fakulte je povinný predložiť ako prílohu k prihláške výpis výsledkov štúdia za bakalárske štúdium. Počet prijatých uchádzačov bude v súlade so schválenými plánovanými počtami prijatých uchádzačov na AR 2020/2021.

Prijímacia skúška

Právo