Medzinárodné vzťahy

Forma: denná

Stupeň štúdia: bakalárske štúdium

Jazyk výučby: anglický

Fakulta: Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

Študijný plán: Odporúčaný študijný plán

Profil absolventa

Absolvent bakalárskeho štúdia v študijnom odbore medzinárodné vzťahy získa orientáciu a prehľad v základných kategóriách politickej analýzy medzinárodných vzťahov, medzinárodnej politiky a politológie, histórie, politickej geografie, teórie a praxe diplomacie, základov ekonomiky a základov práva.
Absolvent získa základné teoretické vedomosti zo spoločenskovedných disciplín z oblastí medzinárodných vzťahov, pochopí základné príčinné súvislosti budovania medzinárodných vzťahov a účasti jednotlivých národných štátov v medzinárodných vzťahoch.
V oblasti zručností a praktických schopností absolvent získa schopnosť syntetizovať a analyzovať teoretické a empirické poznatky z oblasti medzinárodných vzťahov, komparovať základné ukazovatele obsahu daného študijného programu a takisto pracovať ako člen medzinárodných tímov, pracovať s medzinárodnými databázami, využívať výpočtovú techniku a aktívne používať minimálne jeden svetový jazyk v odbornej komunikácii.
Absolvent tak získa predpoklady pre uplatnenie v oblasti štátnej správy a samosprávy, politickej publicistiky, v treťom sektore a pod.

Prihláška a poplatky

Podanie prihlášky: 0

Podanie elektronickej prihlášky: 0

• Akademický rok: 2021/2022