Medzinárodné vzťahy

Forma: denná

Stupeň štúdia: bakalárske štúdium

Jazyk výučby: anglický

Fakulta: Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

Profil absolventa

Absolvent bakalárskeho štúdia v študijnom odbore medzinárodné vzťahy získa orientáciu a prehľad v základných kategóriách politickej analýzy medzinárodných vzťahov, medzinárodnej politiky a politológie, histórie, politickej geografie, teórie a praxe diplomacie, základov ekonomiky a základov práva. Absolvent získa základné teoretické vedomosti zo spoločenskovedných disciplín z oblastí medzinárodných vzťahov, pochopí základné príčinné súvislosti budovania medzinárodných vzťahov a účasti jednotlivých národných štátov v medzinárodných vzťahoch. V oblasti zručností a praktických schopností absolvent získa schopnosť syntetizovať a analyzovať teoretické a empirické poznatky z oblasti medzinárodných vzťahov, komparovať základné ukazovatele obsahu daného študijného programu a takisto pracovať ako člen medzinárodných tímov, pracovať s medzinárodnými databázami, využívať výpočtovú techniku a aktívne používať minimálne jeden svetový jazyk v odbornej komunikácii. Absolvent tak získa predpoklady pre uplatnenie v oblasti štátnej správy a samosprávy, politickej publicistiky, v treťom sektore a pod.

Termín prijímacieho konania:06.07.2019 - 06.07.2019
Dátum podávania E-prihlášky:
Od: 01.11.2018
Do: 15.06.2019

Prihláška a poplatky

Podanie prihlášky: 60,00 €

Podanie elektornickej prihlášky: 57,00 €

• Akademický rok: 2019/2020
  • Predpokladaný počet prijatých: 5
  • Počet podaných: 15
  • Počet uchádzačov minulý rok: 4
  • Počet prijatých minulý rok: 3