Bezpečnostné štúdiá

(denná, magisterské / inžinierske štúdium)

Odbor: Medzinárodné vzťahy, Medzinárodné vzťahy

Forma: denná

Stupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdium

Jazyk výučby: anglický

Fakulta: Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

Profil absolventa

Absolventi druhého stupňa vysokoškolského štúdia v študijnom programe Bezpečnostné štúdiá disponujú uceleným systémov teoretických i praktických vedomostí, tvoriacich nosný základ vedomostnej bázy ich profesijnej profilácie. Absolventi študijného programu Bezpečnostné štúdiá disponujú vysokou mierou rozvoja kompetencií a zručností, ktoré im umožňujú samostatne, tvorivo a ucelene aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti v procese priameho výkonu rôznych typov povolaní, a to predovšetkým v rámci tých typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré sa viažu na ich odbornú profiláciu. Vyššie nadobudnuté kompetencie a zručnosti sú však využiteľné aj v oblasti výkonu iných typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré priamo nekorešpondujú s profesijnou profiláciou absolventov. Miera využiteľnosti a uplatniteľnosti jednotlivých kompetencií a zručností však v tomto prípade závisí od typu povolania a príslušného pracovného zaradenia. V rámci zabezpečenia uceleného súboru vedomostí, kompetencií a zručností, tvoriacich nosnú časť odbornej profilácie absolventa študijného programu Bezpečnostné štúdiá je dôraz položený najmä na hlboké a ucelené vedomosti z oblasti bezpečnostných štúdií – teórie konfliktov, teórie bezpečnosti, sektorovej bezpečnosti, regionálnej bezpečnosti vo vybraných svetových regiónoch, bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky, Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Súčasťou programu sú i poznatky z medzinárodných vzťahov – politických, medzinárodných a ekonomických vzťahov, medzinárodného práva, medzinárodných organizácii, zahraničnej politiky, zahraničných vzťahov Európskej únie, formovania vojenskej diplomacie, z oblasti zahraničnopolitického i vnútropolitického vývoja mocností a pod., ako aj na rozvoj komunikačných schopností a kompetencií v rámci odbornej komunikácie minimálne v dvoch cudzích jazykoch.

Termín prijímacieho konania:06.07.2019 - 06.07.2019
Dátum podávania E-prihlášky:
Od: 01.11.2018
Do: 15.06.2019

Prihláška a poplatky

Podanie prihlášky: 60,00 €

Podanie elektornickej prihlášky: 57,00 €

• Akademický rok: 2019/2020
  • Predpokladaný počet prijatých: 5
  • Počet podaných: 3
  • Počet uchádzačov minulý rok: 0
  • Počet prijatých minulý rok: 0