Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Bezpečnostné štúdiá

(denná, magisterské / inžinierske štúdium)

Odbor: Politológia

Forma: denná

Stupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdium

Jazyk výučby: anglický

Fakulta: Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

Študijný plán: Odporúčaný študijný plán

Profil absolventa

Absolventi druhého stupňa vysokoškolského štúdia v študijnom programe Bezpečnostné štúdiá disponujú uceleným systémov teoretických i praktických vedomostí, tvoriacich nosný základ vedomostnej bázy ich profesijnej profilácie. Absolventi študijného programu Bezpečnostné štúdiá disponujú vysokou mierou rozvoja kompetencií a zručností, ktoré im umožňujú samostatne, tvorivo a ucelene aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti v procese priameho výkonu rôznych typov povolaní, a to predovšetkým v rámci tých typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré sa viažu na ich odbornú profiláciu. Vyššie nadobudnuté kompetencie a zručnosti sú však využiteľné aj v oblasti výkonu iných typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré priamo nekorešpondujú s profesijnou profiláciou absolventov. Miera využiteľnosti a uplatniteľnosti jednotlivých kompetencií a zručností však v tomto prípade závisí od typu povolania a príslušného pracovného zaradenia.
    V rámci zabezpečenia uceleného súboru vedomostí, kompetencií a zručností, tvoriacich nosnú časť odbornej profilácie absolventa študijného programu Bezpečnostné štúdiá je dôraz položený najmä na hlboké a ucelené vedomosti z oblasti bezpečnostných štúdií – teórie konfliktov, teórie bezpečnosti, sektorovej bezpečnosti, regionálnej bezpečnosti vo vybraných svetových regiónoch, bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky, Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Súčasťou programu sú i poznatky z medzinárodných vzťahov – politických, medzinárodných a ekonomických vzťahov, medzinárodného práva, medzinárodných organizácii, zahraničnej politiky, zahraničných vzťahov Európskej únie, formovania vojenskej diplomacie, z oblasti zahraničnopolitického i vnútropolitického vývoja mocností a pod., ako aj na rozvoj komunikačných schopností a kompetencií v rámci odbornej komunikácie minimálne v dvoch cudzích jazykoch.

Prihláška a poplatky

Podanie prihlášky: 60,00 €

Podanie elektronickej prihlášky: 57,00 €

• Akademický rok: 2022/2023