3. kolo = 1. rok, I., II., III. st. štúdia

1. rok štúdia I., II., III. stupeň denní študenti

Oprávneným žiadateľom o ubytovanie v študentských domovoch UMB je osoba, ktorá v príslušnom akademickom roku je zapísaná na UMB v dennej forme na štúdium bakalárskeho, magisterského alebo doktorandského študijného programu.
Doktorandi a zahraniční študenti majú počas celého štúdia nárok na lôžko v ŠD. Lôžko zahraničným študentom, v ďalších akademických rokoch štúdia, nemusí byť pridelené v prípade, že porušovali domový poriadok a interné predpisy SÚZ UMB.

SÚZ UMB za účelom prerozdelenia ubytovacej lôžkovej kapacity svojich zariadení študentom UMB, porovnáva sociálne pomery a vážne dôvody v rodine žiadateľa o lôžko, s pomermi ostatných žiadateľov. Účelom je možnosť pridelenia lôžka študentovi na príslušný akademický rok ako nepriamej formy sociálnej podpory a zároveň ako nenárokovej služby v zmysle zákona o VŠ.

Informácie pre dotknutú osobu v zmysle čl. 13 ods. 1 a 2 GDPR

Kritéria pri prideľovaní ubytovania:

1. sociálne pomery v rodine (neúplnosť rodiny – sirota, polosirota, rozvod, nezamestnanosť rodičov, dávky           v hmotnej núdzi) doložiť:
    - úmrtný list, rozsudok o rozvode (postačuje prvá strana), zverenie do výchovy a výživné
    - potvrdenie o nezamestnanosti, potvrdenie o dávkach v hmot. núdzi
  2. zdravotné dôvody študent doložiť:
    – držiteľ preukazu ZTP - (rozhodnutie o miere funkčnosti, preukaz ZŤP)
    -  zdravotné dôvody – potvrdenie odborný lekár)
  3. vzdialenosť (automaticky načítaná)
  • Aj keď žiadateľom uvádzané dôvody a pomery budú preukázateľne opodstatnené, nemá tým žiadateľ zaručené kladné vybavenie svojej žiadosti o lôžko - študent 1. roka štúdia nezískava lôžko automaticky. Pridelenie ubytovania je hlavne limitované počtom lôžok, ktoré sú k dispozícii a taktiež počtom podaných žiadostí. Žiadosti o lôžko sú vyhodnotené hromadným spracovaním a zoradené do poradia podľa výsledkov.

Uzávierka žiadostí o lôžko pre AR 2020/21
    Termín: 24. 07. 2020

Pridelenie ubytovania študentom prijatým  na štúdium dodatočne, príp. v odvolacom konaní, bude riešené v neskorších termínoch, v prípade voľnej lôžkovej kapacity.

• Zverejnenie výsledkov:

V AiS-e výsledok vybavenia žiadosti:
    "Akceptovaná = ÁNO" - lôžko bolo pridelené
    "Akceptovaná = NIE"   - lôžko nebolo pridelené
    Termín: 30. 07. - 02. 08. 2020

Úhrada za pridelené lôžko výlučne bezhotovostným prevodom:
    Termín: 05. - 15. 08. 2020
  • Nasledujúce informácie Vám budú priebežne zasielané e-mailom (@ AiS2, súkromný @).

Rezervácia izby - manuál

Úhrada platby - manuál

Ubytovanie - platby

Zmluva o ubytovaní - vzor

Platba za ubytovanie musí byť uhradená v stanovenom termíne:
do 15. 08. 2020, suma už pripísana na účet SÚZ UMB.