Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Preskočiť na obsah

2. kolo = 1. rok, I., II., III. st. štúdia

1. rok štúdia I., II., III. stupeň denní študenti

Oprávneným žiadateľom o ubytovanie v študentských domovoch UMB je osoba, ktorá v príslušnom akademickom roku bude zapísaná na UMB v dennej forme na štúdium bakalárskeho, magisterského alebo doktorandského študijného programu.

Doktorandi a zahraniční študenti majú počas celého štúdia nárok na lôžko v ŠD, len v prípade, keď si žiadosť zaevidujú v systéme AiS-2. Lôžko zahraničným študentom, v ďalších akademických rokoch štúdia, nemusí byť pridelené v prípade, že porušovali domový poriadok a interné predpisy SÚZ UMB. Títo študenti nedokladujú nižšie uvedené kritériá.

SÚZ UMB za účelom prerozdelenia ubytovacej lôžkovej kapacity svojich zariadení študentom UMB, porovnáva sociálne pomery a vážne dôvody v rodine žiadateľa o lôžko, s pomermi ostatných žiadateľov. Účelom je možnosť pridelenia lôžka študentovi na príslušný akademický rok ako nepriamej formy sociálnej podpory a zároveň ako nenárokovej služby v zmysle zákona o VŠ.

Informácie pre dotknutú osobu v zmysle čl. 13 ods. 1 a 2 GDPR

Kritéria pri prideľovaní ubytovania:

1. sociálne pomery v rodine (neúplnosť rodiny – sirota, polosirota, rozvod, nezamestnanosť rodičov, dávky           v hmotnej núdzi) doložiť:
    - úmrtný list, rozsudok o rozvode (postačuje prvá strana), zverenie do výchovy a výživné
    - potvrdenie o nezamestnanosti, potvrdenie o dávkach v hmot. núdzi
  2. zdravotné dôvody študent doložiť:
    – držiteľ preukazu ZTP - (rozhodnutie o miere funkčnosti, preukaz ZŤP)
    -  zdravotné dôvody – (potvrdenie odborný lekár)
  3. vzdialenosť (automaticky načítaná)

Pridelenie ubytovania študentom prijatým  na štúdium dodatočne, príp. v odvolacom konaní, bude riešené v neskorších termínoch, len v prípade voľnej lôžkovej kapacity.

Rezervácia izby - manuál

Úhrada platby - manuál

Ubytovanie - platby

Zmluva o ubytovaní - vzor

Platba za ubytovanie musí byť uhradená v stanovenom termíne:
do 15. 08. 2021, suma už pripísana na účet SÚZ UMB.