Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov

Medzinárodné vzťahy (denná)
Odbor: Medzinárodné vzťahyForma: dennáStupeň štúdia: bakalárske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský

Profil absolventa: Absolvent bakalárskeho štúdia v študijnom odbore medzinárodné vzťahy získa orientáciu a prehľad v základných kategóriách politickej analýzy medzinárodných vzťahov, medzinárodnej politiky a politológie, histórie, politickej geografie, teórie a praxe diplomacie, základov ekonomiky a základov práva. Absolvent získa základné teoretické vedomosti zo spoločenskovedných disciplín z oblastí medzinárodných vzťahov, pochopí základné príčinné súvislosti budovania medzinárodných vzťahov a účasti jednotlivých národných štátov v medzinárodných vzťahoch. V oblasti zručností a praktických schopností absolvent získa schopnosť syntetizovať a analyzovať teoretické a empirické poznatky z oblasti medzinárodných vzťahov, komparovať základné ukazovatele obsahu daného študijného programu a takisto pracovať ako člen medzinárodných tímov, pracovať s medzinárodnými databázami, využívať výpočtovú techniku a aktívne používať minimálne jeden svetový jazyk v odbornej komunikácii. Absolvent tak získa predpoklady pre uplatnenie v oblasti štátnej správy a samosprávy, politickej publicistiky, v treťom sektore a pod.

Medzinárodné vzťahy (externá)
Odbor: Medzinárodné vzťahyForma: externáStupeň štúdia: bakalárske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský

Politológia (denná)
Odbor: PolitológiaForma: dennáStupeň štúdia: bakalárske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský
Politológia (externá)
Odbor: PolitológiaForma: externáStupeň štúdia: bakalárske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský

Medzinárodné vzťahy (denná)
Odbor: Medzinárodné vzťahyForma: dennáStupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský
Medzinárodné vzťahy (externá)
Odbor: Medzinárodné vzťahyForma: externáStupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský
Politológia (denná)
Odbor: PolitológiaForma: dennáStupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský
Politológia (externá)
Odbor: PolitológiaForma: externáStupeň štúdia: magisterské / inžinierske štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský
Bezpečnostné štúdiá (denná)

Profil absolventa: Absolventi druhého stupňa vysokoškolského štúdia v študijnom programe Bezpečnostné štúdiá disponujú uceleným systémov teoretických i praktických vedomostí, tvoriacich nosný základ vedomostnej bázy ich profesijnej profilácie. Absolventi študijného programu Bezpečnostné štúdiá disponujú vysokou mierou rozvoja kompetencií a zručností, ktoré im umožňujú samostatne, tvorivo a ucelene aplikovať nadobudnuté teoretické vedomosti v procese priameho výkonu rôznych typov povolaní, a to predovšetkým v rámci tých typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré sa viažu na ich odbornú profiláciu. Vyššie nadobudnuté kompetencie a zručnosti sú však využiteľné aj v oblasti výkonu iných typov povolaní a pracovných zaradení, ktoré priamo nekorešpondujú s profesijnou profiláciou absolventov. Miera využiteľnosti a uplatniteľnosti jednotlivých kompetencií a zručností však v tomto prípade závisí od typu povolania a príslušného pracovného zaradenia. V rámci zabezpečenia uceleného súboru vedomostí, kompetencií a zručností, tvoriacich nosnú časť odbornej profilácie absolventa študijného programu Bezpečnostné štúdiá je dôraz položený najmä na hlboké a ucelené vedomosti z oblasti bezpečnostných štúdií – teórie konfliktov, teórie bezpečnosti, sektorovej bezpečnosti, regionálnej bezpečnosti vo vybraných svetových regiónoch, bezpečnostnej politiky Slovenskej republiky, Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Súčasťou programu sú i poznatky z medzinárodných vzťahov – politických, medzinárodných a ekonomických vzťahov, medzinárodného práva, medzinárodných organizácii, zahraničnej politiky, zahraničných vzťahov Európskej únie, formovania vojenskej diplomacie, z oblasti zahraničnopolitického i vnútropolitického vývoja mocností a pod., ako aj na rozvoj komunikačných schopností a kompetencií v rámci odbornej komunikácie minimálne v dvoch cudzích jazykoch.

Bezpečnostné štúdiá (externá)

Bezpečnostné štúdiá (denná)

Medzinárodné vzťahy (denná)
Odbor: Medzinárodné vzťahyForma: dennáStupeň štúdia: doktorandské štúdiumJazyk výučby: anglický, slovenský