Magisterské pôžičky pre študentov Erasmus+

V januári 2017, ako prvá univerzita, vstúpila Univerzita Luxemburg do schémy Erasmus+ magisterských pôžičiek. Ponúkla tým prichádzajúcim študentom z krajín Európskej Únie možnosť prefinancovať svoje magisterské programy formou odloženej platby za registračné poplatky a ubytovanie.

Študenti musia požiadať o pôžičku priamo zúčastnenú banku prostredníctvom jej pobočky v krajine online formou.

Keďže ide o pôžičku a nie o grant, študenti budú svoje poplatky splácať jeden až dva roky po ukončení štúdia.

Nevyžaduje sa pri tom žiadne ručenie zo strany členov rodiny, pričom úrok je oveľa nižší, ako je tomu pri ostatných pôžičkách na trhu.

Predpokladá sa, že do programu bude zapojených čoraz viac vysokoškolských inštitúcií zapojených do programu Erasmus+.

V súčasnosti je táto možnosť otvorená pre

MicroBank (vysielaní a prichádzajúci študenti do/z Španielska);

Banque Populaire / Caisse d'Epargne (vysielaní a prichádzajúci študenti do/z Francúzska);

Future Finance (vysielaní a prichádzajúci študenti do/z Veľkej Británie);

Finansbank (vysielaní študenti z Turecka);

Pôžičky sú poskytované v spolupráci s Európskym Investičným Fondom (EIB Group).

Viac informácií v prílohe.

Návrhy a pripomienky k tejto stránke prijíma: Mgr. Lucia Oboňová