https://www.umb.sk/cms/handler.php
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Medzinárodné vzťahy old - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah

Stáž je fajn skúsenosť, ale čo ak...

Stáž je fajn skúsenosť. Ale čo ak…

 

Si na stáži, učíš sa nové veci, máš sa dobre. Práca zatiaľ ujde, bývanie tiež, so spolubývajúcimi je Spass. Aj počasie je znesiteľné. Čo však robiť, ak niečo odrazu nejde podľa tvojich predstáv? Na koho sa obrátiť, ako komunikovať a vyriešiť problém? Ak chceš vedieť ako na to, smelo pokračuj v čítaní.

Ako stážista máš prideleného svojho mentora. Mentor je jednoducho povedané osoba, ktorá má vo firme alebo v organizácií, v ktorej stážuješ nad tebou dohľad. Stará sa o tvoj pracovný výkon, zadáva ti úlohy, pozoruje či sa s v niečom zlepšuješ, dáva ti spätnú väzbu a mnoho iného. Zároveň, je aj prienik medzi tebou a organizáciou. Už pred fyzickým nástupom na stáž si oboznámený/á, kto tvoj mentor bude. Jeho komplet meno a kontakt nájdeš v dokumente Learning Agreement. Ak nastane problém, najmä na pracovisku patrí sa zdôveriť ako prvému práve svojmu pridelenému mentorovi. Vybudovať si s ním kladný vzťah by si si preto mal/a dať ako prioritu. Vzniká ti tak skvelý priestor (aj) na to, aby si sa naučil pracovať a komunikovať s „nadriadeným.“

 

Teraz si predstavme, že v práci nastal problém. Momentálne si pracovne dosť vyťažený/á a nestíhaš deadliny (to sa ti inak môže stať aj po stáži.

Viac na zaujímavej novej stránke pre stážistov: http://stazista.sk/staz-je-fajn-skusenost-ale-co-ak/