Nikola Kopšová, Palma de Mallorca - UIB, LS 2018/2019

Môj Erasmus bol naozaj úžasný. Štúdium bolo náročnejšie, ale to tiež závisí od predmetov, ktoré si vyberiete. Vôbec neľutujem, že som si vybrala práve Mallorku pre Erasmus. Spoznala som veľa ľudí a naučila som sa samostatnosti. Prvé týždne boli komplikované keďže som mala kolíziu v rozvrhu, tak som behala od dverí k dverám, aby som si našla náhradu za predmet, ktorý sa kryl z druhým predmetom. Taktiež komunikácia bola trochu náročná, keďže Španieli moc po anglicky nehovoria, ale sú vždy ochotní pomôcť aj keď Vám nerozumejú. Pedagógov hodnotím veľmi pozitívne, vždy sa nám snažili vysvetliť učivo čo najlepšie a naozaj, vždy keď ste mali problém, boli ústretoví a hľadali riešenie ako Vám pomôcť.

Ak sa bojíte ísť na Erasmus, pretože nikto nechce ísť s Vami tak sa určite nebojte! Nie len ja, ale aj veľa študentov odišlo na mobilitu na vlastnú päsť. Veľa Vám to dá a hlavne sa naučíte postarať sa o seba. Mne to dalo viac ako som čakala a možno práve preto, že som bola sama na seba. Jazyka sa tiež nemusíte báť, pretože po pár týždňoch si zvyknete na používanie angličtiny a budete ju brať ako samozrejmosť.

Taktiež by som sa chcela veľmi poďakovať pani Prašovskej za jej pomoc. Veľmi mi pomohla či už s dokumentáciou alebo radami ohľadne mobility.

Ak by niekto chcel bližšie informácie tak ma kľudne kontaktujte : kopsovanikola@gmail.com

Nikola Kopšová, Palma de Mallorca - UIB, LS 2018/2019Nikola Kopšová, Palma de Mallorca - UIB, LS 2018/2019Nikola Kopšová, Palma de Mallorca - UIB, LS 2018/2019Nikola Kopšová, Palma de Mallorca - UIB, LS 2018/2019