Monika Tökölyová: Soukromá Vysoká Škola Ekonomických Studií, Česko, CZ PRAHA22

Volám sa Monika Tökölyová,

aktuálne som študentkou prvého ročníka na druhom stupni štúdia.

Svoj druhý erasmus som absolvovala v Prahe.

Škola je súkromná, čiže majú trošku iný systém. Cítili sme sa skôr ako klienti lež ako študenti. Erasmusových študentov majú máličko mimo nás bolo 6 ľudí z erasmu. Internát ani ESN svoje nemajú čiže, všetko si musíte vybaviť sami. S výukou v angličtine je dosť problém, čiže ak ste na anglickom odbore ako som napr ja, neodporúčam si vybrať túto variantu.

Predmety nám veľmi sadli, lenže sme museli aj dosť makať v tom, že ku každému bolo treba napísať minimálne 10 až 30 stranovú seminárku, následne si ju ústne obhájiť a potom Vás čaká aj testík prípadne ústna skúška. Vyučujúci sú veľmi milí, no ja mám štastie na štúdijných čiže ako aj prvý tak aj druhýkrát sa mi podarilo natrafiť na štúdijného, ktorý nebol veľmi milý. Odpísanie na maily vždy trvalo niekoľko týždňov - ak vôbec prišla odpoveď. Učil anglický jazyk, ktorý nám po 2 mesiacoch na fakulte povedal, že je ako povinný predmet pre erasmakov...

Praha je na skok od Slovenska to sa ani nejdem rozpisovať. My sme si Prahu zamilovali ako mesto. Je to naozaj úžasné! Spoznala som skvelých ľudí, naozaj kvalitných vyučujúcich a taktiež spoznala nový systém štúdia. Popri štúdiu som stíhala aj pracovať, čiže ak má záujem o niečo takéto určite odporúčam z tejto stránky :)

Pripájam aj video ak by niekto chcel pozriet https://www.youtube.com/watch?v=7lOKLosQ9Bg&t=1s