Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Kalendár udalostí - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Univerzitný TEDx prichádza do Banskej Bystrice už po tretíkrát

Začiatok (dátum, čas): 9. 11. 2019, 0:00
Miesto: Ekonomická fakulta UMB
Usporiadateľ: Ekonomická fakulta
Mesto: Banská Bystrica
Kategória: Konferencia s medzinárodnou účasťou
Zameranie: iné
WWW: www.tedx.umb.sk/2019

Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bude hostiť zaujímavých rečníkov a profesionálov z rôznych oblastí.

9. novembra 2019 sa uskutoční v Banskej Bystrici v poradí už tretí ročník TEDxUMB. Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici bude hostiť zaujímavých rečníkov a profesionálov z rôznych oblastí. Registrácia je spustená na tedx.umb.sk/2019 a prvých 15 lístkov čaká na najrýchlejších za 15 eur.

 

„Som nesmierne šťastný, že už tretím rokom môžeme priniesť medzinárodnú konferenciu TEDx na pôdu našej Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystric.! TEDx je o myšlienkach hodných šírenia, o inšpirácii, o jedinečných príbehoch a v neposlednom rade poskytuje priestor na networking. Aj cez príbehy, ktoré odznejú na treťom ročníku TEDxUMB, chceme prispieť k rozvoju mladých ľudí na našej univerzite a zároveň aj k budovaniu lepších zajtrajškov pre našu generáciu,“ uvádza Michal Mešťan, organizátor TEDxUMB.

 

Organizátori dali latku zas o stupienok vyššie a už teraz sa môžu účastníci tešiť na inšpiratívnych rečníkov „Budeme mať zaujímavých rečníkov, ktorí sa venujú napríklad aj udržateľnej móde, architektúre, ktorá má pozitívne ovplyvňovať ľudské premýšľanie, cítenie a správanie. Pôsobia vo verejnom aj neziskovom sektore a prinášajú inovácie, ktoré ovplyvňujú dianie na Slovensku,“ upresňuje Radka Brndiarová, organizátorka TEDxUMB.

 

Počas nasledujúcich týždňov budú organizátori postupne predstavovať rečníkov, a to na webovej stránke tedx.umb.sk/2019 a na www.facebook.com/tedxumb1.

 

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Registrácia je spustená na tedx.umb.sk/2019/registration/sk. S registráciou však netreba otáľať, prvých 15 lístkov je za 15 eur,“ dopĺňa Eva Ščepková, organizátorka TEDxUMB.

 

 

 tedx.umb.sk/2019

 

Univerzitný TEDx prichádza do Banskej Bystrice už po tretíkrátUniverzitný TEDx prichádza do Banskej Bystrice už po tretíkrát

 

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore a Sir Richard Branson. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie, ako program miestnych, samostatne organizovaných akcií, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou živých vystúpení rečníkov a premietaných videí TEDTalks, ktorých účelom je podnecovať intenzívne diskusie a rozširovať obzory.