Univerzitný punč pre Svetielko nádeje

10. december 2019 bol dňom, kedy Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici už po štvrtýkrát pripravila Univerzitný punč UMB s charitatívnym rozmerom.

Stalo sa tradíciou, že jeden deň v roku vedenie fakúlt a Univerzity Mateja Bela nestretnete na univerzitnej pôde, ale v stánku Univerzitného punču na Námestí SNP. Práve tu, aj spolu s primárom – zakladateľom občianskeho združenia Svetielko nádeje svojou prítomnosťou podporujú podujatie, ktoré je už neodmysliteľnou súčasťou univerzitných Vianoc. Kúpou univerzitného punču naši študenti, zamestnanci a všetci dobrí ľudia prispievajú malým – veľkým hrdinom, ktorí bojujú s onkologickým ochorením.

Vďaka Vám, sa nám tento rok podarilo vyzbierať sumu vo výške 4 895  EUR, ktorú v predvianočné dni odovzdáme zakladateľovi občianskeho združenia Svetielko nádeje – centrum pomoci detskej onkológie MUDr. Pavlovi Bicianovi.

„Naše veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí podporili Univerzitný punč pre Svetielko nádeje. Sme šťastní, že aj tento rok sa nám podarilo vyzbierať krásnu a opäť o niečo vyššiu sumu ako minulý rok. Tiež nás teší fakt, že viacerí reagovali na  našu výzvu a priniesli si vlastné hrnčeky, keramické hrnčeky s logom Univerzitného punču, prípadne využili možnosť zapožičania si banskobystrických, čím sme eliminovali spotrebu tých jednorazových,“ uviedol rektor UMB doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD.

 Reportáž