Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Aktuality - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici


Preskočiť na obsah
Vyhľadávanie

Učíme sa o Slovensku po slovensky ONLINE

Učíme sa o Slovensku po slovensky ONLINE

Učenie na diaľku je nový zážitok pre všetkých. Aj pre pedagogický a organizačný tím Metodického centra pre Slovákov žijúcich v zahraničí UMB to bolo veľmi poučné, podnetné a zaujímavé. Dosvedčí to aj video upútavka, ktorú pripravili, ako výzvu krajanom na vzdelávaciu aktivitu Učíme sa o Slovensku po slovensky.

Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a v súlade s opatreniami súvisiacimi s korona vírusom sa tohto roku aktivita Učíme sa o Slovensku po slovensky konala online formou. Vzdelávanie prebiehalo v čase 17. – 21. augusta 2020 a absolvovalo ho vyše 20 detí z USA, Kolumbie, Mexika, Austrálie, Veľkej Británie, Írska, Francúzska, Srbska, Grécka a Spojených arabských emirátov.

Pedagogický tím v čele s realizátorkami aktivity Mgr. Janou Venzelovou, PhD., Mgr. Katarínou Slebodníkovou a Mgr. Leonórou Súdiovou pripravil pre deti zaujímavú a interaktívnu formu online vzdelávania. Základným cieľom aktivity bolo nielen vzdelávať o slovenskej prírode, histórii, jazyku, kultúre a cestovnom ruchu, ale aj viesť deti k čím prirodzenejšiemu využívaniu slovenského jazyka pre komunikáciu. Nechýbali ani pohyb a tvorivé dielne, ktorých výsledok bol každý deň predstavený formou PowerPoint prezentácie za účelom spätnej väzby s účastníkmi. Pre záujemcov z iných časových pásem bol každý deň pripravený záznam z online vzdelávania. 

Do aktivity sa ako dozor zapojili predovšetkým rodičia zúčastnených detí, ale aj vzdelávacie centrá, školy, pedagógovia, organizácie a slovenské veľvyslanectvá zo sveta, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Práve z dobrej spolupráce so slovenskými veľvyslanectvami vznikla požiadavka na každoročné online vzdelávanie, najmä pre deti, ktoré sú zo vzdialených krajín a nemôžu cestovať na Slovensko a byť priamymi účastníkmi vzdelávacích aktivít MC UMB. Vzdelávaciu aktivitu organizovala Zuzana Drugová, pracovná manažérka MC UMB v spolupráci s Mgr. Katarínou Mosnákovou Bagľašovou.

Učíme sa o Slovensku po slovensky ONLINEUčíme sa o Slovensku po slovensky ONLINEUčíme sa o Slovensku po slovensky ONLINEUčíme sa o Slovensku po slovensky ONLINE