Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici - verzia pre nevidiacich

Aktuality - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Preskočiť na obsah

Prezidentka vymenovala profesorku z UMB

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok 22. apríla 2021 v Prezidentskom paláci vymenovala 27 nových profesorov a profesoriek.

Pre všetkých, ktorí roky štúdia zasvätili zvyšovaniu svojej odbornosti, je podľa slov prezidentky tento deň potvrdením toho, že ich úsilie prinieslo zaslúžené výsledky. Ak chce byť Slovensko prosperujúcim štátom, vzdelanie a veda pri tom podľa prezidentky musia zohrať kľúčovú rolu. "S novou silou sme sa o tom presvedčili aj v čase pandémie. Ešte hádam nikdy nebolo spoločenské uznanie faktu, že investície do vzdelania a do vedy nie sú mrhaním prostriedkov, také silné ako teraz," uviedla vo svojom prejave.

V tento deň bola vymenovaná aj profesorka z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici:

Srdečne blahoželáme

Prezidentka vymenovala profesorku z UMBPrezidentka vymenovala profesorku z UMBPrezidentka vymenovala profesorku z UMB

zdroj: https://www.prezident.sk/article/prezidentka-vymenovala-27-novych-profesorov/

a TASR.