Titul Zlatý Amos ako najobľúbenejší učiteľ získal Peter Uhrin

Titul Zlatý Amos v ankete o najobľúbenejšieho slovenského učiteľa získal v tomto roku Peter Uhrin zo Základnej školy Karloveská v Bratislave, absolvent Pedagogickej fakulty UMB. Vybojoval si ho vo večernom finále, ktoré sa uskutočnilo v Poprade 9. mája 2017. TASR o tom informovala riaditeľka ankety Renáta Vadásyová. Zlatý Amos je podľa jej slov zábavná forma súťaže, ktorej hlavnou myšlienkou je vyzdvihnúť vzťah medzi žiakmi a učiteľmi.

V rámci ankety udelili viacero ocenení. Ide napríklad o špeciálnu Cenu Jána Gašperana, zakladateľa ankety v SR, titul Zlatá škola či Amos sympaťák, pri ktorom v tomto roku zaregistrovali viac ako 100.000 platných hlasov. Bývalí žiaci môžu tiež navrhnúť pedagóga, na ktorého sa oplatí spomínať. Novinkou je udelenie ocenení pre najlepšieho učiteľa bez predsudkov a učiteľa národnostných menšín.

Súčasťou celoslovenského kola bol súťažný program pripravený učiteľmi, ktorý sa v tomto roku niesol v znamení európskych krajín. Ďalšou časťou boli pripravené videovizitky, v ktorých žiaci hovorili o svojich pedagógoch. Podujatie moderovala Adela Banášová, tvárou ankety bol aj tento rok Igor Timko zo skupiny No Name, hosťom bol Adam Ďurica.

V 11. ročníku súťaže bolo spolu nominovaných 23 aktívnych učiteľov. Do ankety sa zapojilo viac ako 3000 žiakov. Pripravilo ju Občianske združenie ADEVYK s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Výsledky a ocenenia:
    Titul Zlatý Amos 2017 - putovné insígnie koruna, žezlo a 3500 eur získal Peter Uhrín zo ZŠ Karloveská 61, Bratislava
    Titul Amos sympaťák - 1000 eur získal Juraj Beňačka zo SŠ Ľ. Podjavorinskej 22 Prešov
    Titul Zlatá škola - 1000 eur získala ZŠ Krosnianska 2, Košice
    Cena Jána Gašperana - 1000 eur - Hana Viteková - SOŠ technická Šurany
    Naj učiteľ národnostných menšín - 1000 eur - Csilla Andruska, ZŠ ul. J. Jesenského 41, Levice
    Učiteľ bez predsudkov - 1000 eur - Júliana Perečinská - ZŠ Chminianske Jakubovany
    Najlepší príbeh o učiteľovi - 200 eur získal David Hausleitner - SOŠ technická Šurany
    Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať získali: Lenka Puškárová, Mária Ťavodová, Darina Výbohová, Emília Zoričáková

ZDROJ: TASR, 9. mája 2017 7:00, aktualizované 10. mája 7:33

zdroj:https://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/titul-zlaty-amos-ako-najoblubenejsi/34480-clanok.html

Titul Zlatý Amos ako najobľúbenejší učiteľ získal Peter Uhrin