Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte! Môže pomôcť iným.

Hádam každý má v skrini kúsok oblečenia, ktorý už dlhú dobu nenosí. Až keď skriňa praská vo švíkoch, vtedy prichádza na rad upratovanie šatníka. Poznáte to: Čo ak sa mi to ešte zíde... čo ak schudnem... čo ak priberiem... a na veci, ktoré reálne nosíme, ostáva vyhradená jediná polička.

Ak sa však dokážeme rozlúčiť s niektorými kúskami oblečenia, získame hneď dve výhody. Budeme mať miesto pre veci, ktoré aktuálne nosíme, a tým dobrý pocit z pekne upratanej skrine, a za druhé – môžeme pomôcť iným.

A práve na takúto pomoc sa zamerali študentky a študenti z Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s Centrom dobrovoľníctva. Zorganizovali zbierku zimného oblečenia a detských kníh pre ľudí v núdzi v zariadeniach miest Banská Bystrica a Zvolen. Takáto zbierka sa organizuje každoročne, a ak ste ju nestihli tento rok, môžete sa k nám pridať nabudúce. Veci sa zbierajú v priestoroch hlavného vchodu pri vrátnici Pedagogickej fakulty na Ružovej ulici v Banskej Bystrici. „Sme radi, že ľudia sa pridali k našej aktivite a spoločnými silami sme zozbierali 13 vriec zimného oblečenia. Zbierka je súčasťou jedného z projektov service learningu študentiek a študentov Pedagogickej fakulty UMB, ktorý vedie mladých ľudí k občianskej angažovanosti,“ povedala vedúca Katedry sociálnej práce doc. PhDr. Alžbeta Brozmanová Gregorová, PhD.

Účasť na zbierke oblečenia pre ľudí v núdzi je príležitosťou pre každého, kto chce prispieť svojou troškou k dobru, zvlášť v období pred vianočnými sviatkami.

 

Foto: Alexandra Matiszová a Eva Hupková