Filip Kandra jedným z najlepších obrancov Európskej hokejovej univerzitnej ligy

Európska univerzitná hokejová liga (EUHL) ukončila tretí ročník svojho fungovania oficiálnym vyhlásením výsledkov. Už druhým rokom vyhlasuje po ukončení sezóny TOP manažéra ligy, najužitočnejšieho trénera, ale i ALL STARS.

Práve v rámci ALL STARS päťky bol vyhlásený za jedného z najlepších obrancov aj hráč UMB Hockey Teamu – Filip Kandra. Tieto ocenenia majú naštartovať tradíciu, ktorá bude neodmysliteľne patriť k záveru každej sezóny.

Nominácia hráčov prebiehala ku koncu sezóny a každý tím mal možnosť uviesť mená hráčov, ktorí najviac zažiarili počas uplynulého ročníka ligy. Záverečné slovo mala však EUHA, ktorá riadi chod súťaže.

„Mojím receptom bolo rozohrávať tie prihrávky dopredu, aby sme neurobili veľké chyby, hrať piati dopredu, piati dozadu. Je to prvý krok k úspechu. Stretol som sa s tým prvýkrát, nikdy som nebol takto ocenený. Určite ma to potešilo. Je to taký príjemný pocit na srdiečku. Je to veľká motivácia do ďalšej sezóny, aby som opäť figuroval v tej top päťke. Novej sezóny sa už neviem dočkať, už teraz by som išiel na ľad. Budem trénovať, zdokonaľovať veci, ktoré by som chcel zlepšiť. Napríklad streľbu príklepom. Chcel by som zlepšiť aj prehľad na ľade,“ hovorí Filip Kandra, ocenený hokejový obranca.

„Sme veľmi radi, že medzi najlepšími hráčmi sa umiestnil aj náš zverenec. Teší nás, že okrem nás to takto vnímali aj zástupcovia iných tímov. Filip bol skutočnou oporou v rámci defenzívy tímu. Chceme sa týmto ale zároveň poďakovať všetkým hráčom, ktorí celý rok bojovali, aby sme mohli ukázať, že UMB patrí medzi najlepšie tímy. Tímové motto ‚Jeden za všetkých, všetci za jedného‘ sa prejavovalo hlavne v kľúčových zápasoch,“ uviedol Milan Kyseľ, generálny manažér UMB Hockey Team.

Účinkovanie UMB Hockey Teamu v EUHL v číslach:

Druhý rok v EUHL (10 tímov)

35 hráčov na súpiske UMB

120 tréningov, 18 + 5 zápasov EUHL

5.810 km najazdených na zápasy (58 hodín, 3 x Moskva)

Priemerná návštevnosť: 400 divákov

5 priamych prenosov zo zápasu s vyše 500 divákmi online

6 hráčov + brankár + tréner UMB v reprezentácii EUHL proti USA

organizácia exhibičného zápasu proti výberu Moskovských univerzít (výsledok: remíza) + dražba dresov (viac ako 1.000 eur)

3. miesto v sezóne 2015/2016

Náklady na sezónu: 30.000 eur

Filip Kandra jedným z najlepších obrancov Európskej hokejovej univerzitnej ligyFilip Kandra jedným z najlepších obrancov Európskej hokejovej univerzitnej ligy