Biatlon a bežecké lyžovanie na UMB

 

Univerzita Mateja Bela v  Banskej Bystrici  založila koncom októbra  2019 športový klub UMB BIATHLON TEAM n.o.

Podpora rozvoja športu je jednou z hlavných priorít UMB a toto je dôkaz, že šport a vzdelanie patria k sebe. Hlavnou činnosťou klubu je biatlon a bežecké lyžovanie. Týmto športom sa môžu v klube venovať vysokoškolskí aj stredoškolskí študenti. Aktuálne v klube trénuje 8 športovcov pod vedením 2 trénerov. Aj napriek krátkemu obdobiu od jeho vzniku, má klub za sebou prvé výsledky.

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky v stredisku Skalka pri Kremnici, 12.1.2020 získal titul Majstra Slovenska Bruno Melicher v behu na lyžiach voľnou technikou v kategórii mladší dorast. K titulu majstra pridal 5. miesto v behu na lyžiach klasicky v tej istej kategórii.

Od 26. januára 2020 do 2. februára 2020 vyvrcholí vo švajčiarskom Lenzerheide biatlonová sezóna pre mladých juniorov a kadetov Majstrovstvami sveta.

Potešujúcou informáciou je, že medzi 14 nominovanými slovenskými pretekármi sú aj 3 talenty z univerzitného UMB BIATHLON TEAM. Všetci traja majú šancu presadiť sa a dosiahnuť pekný výsledok.

Tomáš Sklenárik v minulosti dokázal, že vie zabojovať a atakovať vysoké priečky (5., 9. a 10. miesto na MS juniorov 2018).

Samuel Hubač má tiež skúsenosti so súťažou na najvyššej úrovni, keď bol členom štafety, ktorá v roku 2017 na MS juniorov a kadetov v Osrblí obsadila 7. miesto.

Najmladšou reprezentantkou univerzitného klubu bude Barborka Horniaková, ktorá má na svojom konte štart na minuloročných MS juniorov a kadetov, kde takisto ako členka štafety skončila na 10. mieste.

Všetkým našim mladým reprezentantom budeme držať palce, aby na tomto vrcholovom podujatí dokázali zúročiť množstvo hodín tvrdého tréningu a športovej prípravy.  

zdroj fotografií: foto Stančík